Wydział Inżynierii i Zarządzania powstał 1 września 2016 r., w wyniku połączenia Wydziałów Ekologii oraz Zarządzania. Naszą ofertę edukacyjną kierujemy do przyszłych menedżerów, inżynierów i specjalistów, którzy chcą zdobyć umiejętności i wiedzę niezbędne we współczesnym świecie. Dyplom ukończenia studiów otwiera absolwentom drogę do kariery w bardzo pożądanych przez rynek pracy zawodach. Funkcje Dziekana Wydziału pełni dr inż. Jan Cetner, prof. WSEiZ.
Na Wydziale Inżynierii i Zarządzania możesz podjąć studia na 6 kierunkach.
Przyjęcia na wszystkie kierunki odbywają się bez egzaminów wstępnych, liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Informatyka
InformatykaMechanika i Budowa Maszyn
Mechanika i Budowa MaszynZarządzanie i Inżynieria Produkcji
Zarządzanie i Inżynieria ProdukcjiZarządzanie
ZarządzanieOchrona Środowiska
Ochrona ŚrodowiskaZdrowie Publiczne
Zdrowie Publiczne
Absolwenci poszczególnych kierunków otrzymują następujące tytuły zawodowe:
Informatyka
Ochrona Środowiska
Mechanika i Budowa Maszyn
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Zarządzanie
Zdrowie Publiczne
Studenci Wydziału Inżynierii i Zarządzania oprócz zajęć prowadzonych zgodnie ze standardami kształcenia, mogą poszerzać swoją wiedzę poprzez:
Działalność ta bezpośrednio nawiązuje do bogatych i wieloletnich doświadczeń i tradycji naukowo-dydaktycznej oraz studenckiej Wydziałów Ekologii i Zarządzania, które stworzyły podwaliny pod obecny wydział Inżynierii i Zarządzania.
Wydział Inżynierii i Zarządzania WSEiZ wraz z Gminą Miasta Płońsk, Gminą Płońsk, Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Płońsku sp. z o.o., Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Płońsku sp. z o.o., Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Płońsku sp. z o.o. oraz Zarządem Dróg i Mostów w Płońsku sp. z o.o. jest założycielem Płońskiego Klastra Energii. Celem Klastra jest skoordynowane równoważenie podaży, wytwarzania, dystrybuowania i obrotu energią z odnawialnych źródeł energii lub z innych źródeł lub paliw w ramach sieci dystrybucyjnej.
WSEiZ jest jedynym partnerem Herzing University w Polsce, dzięki czemu nasu studenci mogą uzyskać amerykański dyplom Bachelor of Science in Business Management.
Amerykański dyplom Bachelor of Science otrzymuje się po odbyciu tylko jednego roku studiów w tym Uniwersytecie.
Wydział Inżynierii i Zarządzania WSEiZ w Warszawie kieruje ofertę kształcenia do osób, pragnących zdobywać wiedzę, uzyskiwać nowe umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.
Ofertę swą Wydział Inżynierii i Zarządzania kieruje do osób dorosłych, niezależnie od wieku, zgodnie z koncepcją kształcenia przez całe życie.
Podstawowa oferta Wydziału jest skierowana do osób, które posiadają wykształcenie średnie, zwieńczone egzaminem dojrzałości, ale Wydział posiada propozycje także dla osób, nieposiadających wykształcenia średniego, jak i dla osób posiadających już wykształcenie wyższe. Oferta Wydziału Inżynierii i Zarządzania kierowana jest do osób o zróżnicowanych możliwościach finansowych.
Wydział Inżynierii i Zarządzania WSEiZ chce być liczącą się jednostką dydaktyczną, konkurującą z działającymi na tym samym terenie uczelniami o wieloletniej tradycji dzięki oferowaniu kształcenia w zakresie unikalnych specjalności w ramach kilku kierunków studiów, sprawnej realizacji procesu dydaktycznego i wysokim poziomie obsługi w Dziekanacie.
Jednocześnie pragnie utrzymywać wysoki poziom kształcenia, dbając o korzystną relację jakości kształcenia do jego kosztów. Wydział Inżynierii i Zarządzania pragnie być liczącą się jednostką naukowo-badawczą, przede wszystkim w zakresie poszukiwań rozwiązań inżynierskich i menedżerskich, wiążących aspekt techniczny, społeczny, w tym ekonomiczny, z aspektem środowiskowym.
Działalność naukowo-badawcza Wydziału powinna stać na poziomie, umożliwiającym jej finansowanie w znacznym stopniu ze źródeł zewnętrznych, w tym przez jednostki gospodarcze. Zarówno w zakresie kształcenia, jak i badań naukowych, działaniami Wydziału powinna kierować wrażliwość ekologiczną, opartą na rzetelnej wiedzy o środowiskowych skutkach poszczególnych rozwiązań, a sprzeciwiająca się ekologicznym modom i uprzedzeniom, biorącym swe źródło w populistycznie pojmowanym ekologizmie.
Naszym celem jest, aby zapewnić jak najwyższą jakość kształcenia, dopasowaną do oczekiwań rynku pracy. Dlatego też powołaliśmy przy Wydziale Radę Pracodawców. Członkami Rady są przedstawiciele sfery biznesu oraz administracji publicznej, którzy ściśle współpracują z Uczelnią.