Jakość kształcenia

Jakość kształcenia

JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA W WSEiZ

Stawiamy na nowoczesne, skuteczne metody nauczania w połączeniu z profesjonalną kadrą uznanych w środowisku dydaktyków oraz przestrzenią, która sprzyja spotkaniom i zdobywaniu wiedzy.
O jakości kształcenia w WSEiZ świadczy pozytywna ocena instytucjonalna Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla Wydziału Architektury. To dowód wysokiej jakości kształcenia na wszystkich prowadzonych przez Wydział kierunkach. Jesteśmy pierwszą niepubliczną uczelnią w Polsce, która otrzymała pozytywną ocenę instytucjonalną.
To nie wszystko. Otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu „Top 10 for the Future Wydziałów Architektury i Wydziałów Budownictwa” miesięcznika Builder. WSEiZ została nagrodzona jako jedyna uczelnia niepubliczna!
W Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania studenci mogą zdobyć na 6 kierunkach zarówno tytuł inżyniera/licencjata, jak i magistra.

KADRA DYDAKTYCZNA

KADRA DYDAKTYCZNA

WSEiZ to ponad 300 dydaktyków – nauczyciel akademickich z doświadczeniem zawodowym w swojej dziedzinie. Wśród nich warto wymienić specjalistów i uznanych dydaktyków: prof. nadzw. dr hab. Wojciech Małolepszy, który jest Prezesem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, prof. zw. dr hab. Andrzeja Bissenika, który w 2017 został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy dra Macieja Konopkę, twórcę projektów i wyróżnianych kampanii reklamowych dla znanych marek (Gillette, Coca-Cola, Casio, OralB czy Timex) i mgra Grzegorza Strzelewicza, autora wielu projektów urządzeń elektronicznych powszechnego użytku.

ROZWÓJ KOMPETENCJI

ROZWÓJ KOMPETENCJI

Różnorodność oferty edukacyjnej w WSEiZ to nie tylko kilkanaście propozycji kierunków studiów, ale również towarzysząca im współpraca z naszymi partnerami z obszaru biznesu w ramach Rad Pracodawców. Dzięki temu możemy zaoferować studentom wszechstronny rozwój, zdobycie wiedzy i umiejętności w wybranej dziedzinie, co przyczyni się do ich późniejszego sukcesu na rynku pracy.
Studenci mają możliwość również uczestniczyć w programach wymiany międzynarodowej, aby uczyć się lub odbyć praktyki w krajach Unii Europejskiej, EFTA oraz kandydujących do UE.
Ponadto zawarliśmy umowę o współpracy z Herzing University w USA. Umożliwia ona absolwentom studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie w WSEiZ uzyskanie, obok polskiego dyplomu licencjata, amerykańskiego dyplomu Bachelor of Science in Business Management wydawanego przez Herzing University!

OSIĄGNIĘCIA ZAWODOWE ABSOLWENTÓW WSEiZ

OSIĄGNIĘCIA ZAWODOWE ABSOLWENTÓW WSEiZ

Wykształcenie zdobyte w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania pozwala na rozpoczęcie wartościowej kariery zawodowej. Dowodem na to są osiągnięcia naszych absolwentów, wśród których warto wymienić:

 • Patryk Góźdź – jako jedyny Polak trafił do finału wystawy młodych talentów na Targach Designu w Mediolanie.
 • Iwona Dłutek-Radecka i Marusz Glezner – założyli pracownię projektową Wooow projekt! Specjalizują się w projektowaniu mebli wykonanych z ekologicznych paneli i listew bambusowych przy współpracy z firmą Kopp oraz w projektowaniu wnętrz i wzornictwa.
 • Konrad Brynda i Paulina Dyłka – założyli firmę projektową KP Produkcja Archi-Tektury, która projektuje meble, wnętrza, wzory przemysłowe oraz zajmuje się całościowym wykończeniem nieruchomości „pod klucz”.
   • Marcin Skubisz – prowadzi grupę projektową Marcin Skubisz Group. Zajmuje się projektowaniem wzornictwa, stolarstwem artystycznym i renowacją mebli historycznych. Realizuje zlecenia na unikalne lakierowania i zmiany stylistyczne aut, motocykli i innych form użytkowych.
   • Magda Tenbaum – absolwentka Architektury została wyróżniona za pracę pt. Wpływ architektury na rozwój jednostki na przykładzie szkoły podstawowej o profilu plastycznym przy ul. Świderskiej w Warszawie, w konkursie Prezydenta m. srt. Warszawy.
   • Karolina Karwowska-Gajżewska – absolwentka Architektury Wnętrz WSEiZ, założycielka Deer Design, laureatką prestiżowej listy „30 przed 30” polskiego Forbesa!
   • Gabriela Żarnowska – uzyskała wyróżnienie w kategorii „Projekt Architektoniczny” za projekty Biblioteki Miejskiej oraz Portu Praskiego w konkursie zorganizowanym przez konsorcjum Belt and Road Architectural University International Consortium (BRAUIC), prowadzonego przez Beijing University of Civil Engineering and Architecture and Junia (Graduate School of Engineering)

PROFESJONALNE NARZĘDZIA

PROFESJONALNE NARZĘDZIA

Nasi studenci i pracownicy mają do dyspozycji nowoczesną platformę e-learningową oraz chmurę edukacyjną. Mają również dostęp do profesjonalnego oprogramowania, które absolwenci będą stosować w życiu zawodowym. Chcemy, aby nasza infrastruktura teleinformatyczna umożliwiała efektywną naukę, a także skuteczne jej przekazywanie.
Sprawdź

DOSTĘPNA INFRASTRUKTURA

DOSTĘPNA INFRASTRUKTURA

Od 2015 roku organizujemy zajęcia we własnych obiektach. Studenci i pracownicy WSEiZ mają do dyspozycji siedzibę Uczelni przy ul. Olszewskiej 12, a także budynki mieszczące się przy ul. Rejtana 16, przy ul. Grójeckiej 129 oraz Terenową Stację Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Laskach przy ul. Klaudyńskiej 33. Więcej o infrastrukturze WSEiZ przeczytasz w tym miejscu.

OCENY POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

OCENY POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

Pozytywne oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej dotyczące jakości kształcenia na kierunku Architektura i Budownictwo. Komisja wyróżniająco oceniła współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym kierunku. W ocenie zostały także podkreślone takie elementy jak:

 • zbieżność programów kształcenia wszystkich kierunków i poziomów prowadzonych studiów są zbieżne z deklarowanym w strategii Wydziału profilem absolwenta
 • mechanizmy optymalizujące jakość kształcenia na podstawie rozwoju jakościowego kadry nauczającej i rozbudowy infrastruktury oraz współpracy z interesariuszami zewnętrznymi
 • wysoka jakość kształcenia, różnorodność oferty edukacyjnej, innowacyjność form i metod kształcenia, odpowiednią infrastrukturę, dbałość o wysokie kwalifikacje kadry
 • dojrzały system zapewnienia jakości
 • pozytywne opinie studentów o salach dydaktycznych, pracowniach i laboratoriach