Architektura
wnętrz

Architektura

Studia I stopnia

O kierunku

O kierunku
Studia I stopnia praktyczny profil kształcenia
Forma studiów stacjonarne w dni powszednie
niestacjonarne sobotnio-niedzielne
Czas trwania 3,5 roku
Tytuł INŻYNIER lub LICENCJAT
Język zajęć polski, angielski
Rok akademicki 2021/2022

Ścieżki studiowania

Studiując na kierunku Architektura Wnętrz I Stopień, możesz zdecydować się na jedną ze ścieżek studiowania. W zależności od wyboru uzyskasz na koniec studiów:

 • tytuł licencjata,
 • tytuł inżyniera.

Ścieżki różnią się przedmiotami, które będziesz realizował w czasie trwania całych studiów. Przedmioty w bloku kształcenia inżynierskiego mają charakter bardziej techniczny i specjalistyczny.
Listę przedmiotów dla poszczególnych ścieżek kształcenia znajdziesz na stronach poszczególnych specjalności.

Dlaczego warto studiować Architekturę Wnętrz w WSEiZ w Warszawie?

Uwielbiasz aranżować wnętrza i jednocześnie fascynuje Cię sztuka? Architektura Wnętrz to kierunek dla Ciebie. Poznasz zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zasady kierujące tym zawodem i poszerzysz swoje horyzonty pod kątem plastycznym i technicznym

Absolwenci kierunku Architektury Wnętrz w WSEiZ świetnie odnajdują się na rynku pracy, współpracują z renomowanymi firmami meblarskimi. Uczestniczą w targach designu i często zakładają własne firmy zajmujące się projektowaniem mebli, wnętrz i wzornictwa.
Zobacz osiągnięcia naszych absolwentów.

W trakcie studiów będziesz miał dostęp do nowoczesnych pracowni, m.in.: Projektowania Architektonicznego, Projektowania Wirtualnego Obiektu Budowlanego i Krajobrazu, wyposażonych. Pracownie wyposażone są w komputery, tablety graficzne, manipulatory 3D i inne niezbędne narzędzia.

Architektura w WSEiZ to kierunek prowadzony w duchu ekologi, czyli jednego z największych wyzwań architektonicznych XXI wieku. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę na temat metod wykorzystywania ekologicznych materiałów, co jest zgodne z obowiązującymi trendami na rynku

Siłą kierunku Architektura Wnętrz są wykładowcy; To wybitni dydaktycy i specjaliści, laureaci wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, prezentujący swoje prace na licznych wystawach w kraju i za granicą. Z pomocą otrzymasz wszechstronną wiedzę i umiejętności praktyczne.

Do grona wykładowców na kierunku Architektura Wnętrz należą m.in.: prof. zw. dr hab. Andrzej Bissenik, prof. zw. dr hab. Przemysław Krajewski, prof. zw. dr hab. Lucjan Kasprzak, prof. zw. dr hab. Lech Koliński, prof. zw. dr prof. Witold Surowiecki, prof. nadzw. dr hab. Włodzimierz Bartczak, prof. nadzw. dr hab. Stanisław Gontarczyk, prof. nadzw. dr hab. Andrzej Wyszyński, prof. nadzw. dr hab. Błażej Ostoja-Lniski, dr Anna Feliks, dr Tadeusz Tchórzewski, mgr Radek Dębniak.

WSEiZ łączy w sobie oba aspekty Architektury Wnętrz – techniczny i plastyczny. Dzięki temu nie musisz wybierać między nimi, ponieważ z każdej dziedziny otrzymasz pełne wykształcenie. Da Ci to przewagę na nowoczesnym rynku pracy, a także umożliwi podjęcie ciekawych studiów podyplomowych.

W Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania masz możliwość zdobycia tytułu magistra Architekta Wnętrz. Sprawdź naszą ofertę studiów II stopnia.

Zakres Studiów

Zakres studiów
Studiując na kierunku Architektura Wnętrz (studia I go stopnia, inżynierskie/licencjackie) w WSEiZ uzyskasz wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat:

procesu realizacji projektów ze szczególnym uwzględnieniem relacji: kontekst-architektura i człowiek-architektura,

historii sztuki i architektury, ze szczególnym uwzględnieniem architektury wnętrz budowli i wnętrz ogrodowo-parkowych oraz sztuk ozdobniczych,

dawnych i nowych technik oraz materiałów i wyrobów stosowanych przy kształtowaniu, wyposażaniu, zdobieniu wnętrz,

wyboru i doboru elementów i materiałów, a także rozwiązań kolorystycznych w projektach nowych oraz przy adaptacji i rewaloryzacji,

świadomość wielostronnej odpowiedzialności i etyki zawodowej, niezbędna znajomość przepisów i norm,

zasad współpracy z jednostkami administracji państwowej, władzami samorządowymi, instytucjami, organizacjami, firmami,

współpracy z inżynierami branżystami, ale też architektami krajobrazu, artystami plastykami, twórcami ludowymi, scenografami, konserwatorami, psychologami, uzgadniania rozwiązań ze specjalistami p.poż., problematyki sanitarno-higienicznej, bezpieczeństwa i higieny pracy,

metodologii tworzenia całego projektu – od zbierania i opracowywania informacji, poprzez koncepcję, aż do dokumentacji wykonawczej, zdolność koordynacji branż,

efektywnego tworzenia wysokiej jakości projektów w ramach określonego budżetu i w wyznaczonym czasie, umiejętność posługiwania się przedmiarami robót, kosztorysami, zestawieniami, harmonogramami,

podstawową znajomość stosowanych w projektowaniu, budowie i eksploatacji współczesnych technologii – również innowacyjnych, na przykład technik cyfrowych, systemów „inteligentnych”, nowoczesnych zintegrowanych systemów energetycznych.

Specjalności na kierunku
Architektura Wnętrz I stopnia w roku akademickim 2021/2022

Specjalności

Deklaracje dotyczące wyboru specjalności na kierunku Architektura Wnętrz podajesz przy składaniu dokumentów na studia. Ostateczną decyzję o wyborze specjalności podejmiesz po drugim semestrze studiów.

Aby zapoznać się ze szczegółowym wykazem przedmiotów na kierunku Architektura Wnętrz I stopnia przejdź do programu studiów lub opisu specjalności.POBIERZ PROGRAM STUDIÓW

Perspektywy zatrudnienia

Perspektywy

Architekci wnętrz znajdują pracę m.in.:

 • w biurach projektowych i firmach deweloperskich,
 • urzędach administracji samorządowej wszystkich szczebli,
 • firmach designerskich,
 • przy projektowaniu scenografii, produkcji filmów, sztuk teatralnych czy reklam,
 • przy organizacji wystaw i targów,
 • w pracowniach konserwatorskich.

Będziesz mógł również założyć własną działalność z zakresu projektowania wnętrz lub znaleźć pracę poza granicami Polski.

Kariery naszych absolwentów

Zobacz najlepsze prace dyplomowe absolwentów WSEiZ

Patryk Góźdź – jako jedyny Polak trafił do finału wystawy młodych talentów na Targach Designu w Mediolanie. Zaprezentował na nich prototypy krzesła – Reve, stołu – iCONi i lampy podłogowej – think. Jego stoliki z kolekcji iCONi, prezentowane na targach w Mediolanie sprzedaje znany producent mebli – firma Kler.

Iwona Dłutek-Radecka i Marusz Glezner – założyli pracownię projektową Wooow projekt! Specjalizują się w projektowaniu mebli wykonanych z ekologicznych paneli i listew bambusowych przy współpracy z firmą Kopp oraz w projektowaniu wnętrz i wzornictwa. Ze swoimi projektami uczestniczyli m.in. w Warszawskich Targach Designu „WZORY”, Targach ART MARKET POLAND, Targach DOM MIESZKANIE WNĘTRZE oraz w wystawie młodych projektantów DOMIDAY „Zielono mi”, która odbyła się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Konrad Brynda i Paulina Dyłka – założyli firmę projektową KP Produkcja Archi-Tektury, która projektuje meble, wnętrza, wzory przemysłowe oraz zajmuje się całościowym wykończeniem nieruchomości „pod klucz”. Uczestniczyli m.in. w Warszawskich Targach Designu „WZORY”, na których zaprezentowali autorskie siedziska z betonu architektonicznego oraz meble i akcesoria zaprojektowane w duchu ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Marcin Skubisz – prowadzi grupę projektową Marcin Skubisz Group. Zajmuje się projektowaniem wzornictwa, stolarstwem artystycznym i renowacją mebli historycznych. Realizuje zlecenia na unikalne lakierowania i zmiany stylistyczne aut, motocykli i innych form użytkowych. Współpracuje z przemysłem, skupiając uwagę na projektowaniu mebli dla takich marek jak: Clasen Polska, Philip Bohr oraz Felt Stories. Zakwalifikował się z dwoma projektami do finału konkursu Warsaw Build.

Opłaty

Opłaty
Opłata rekrutacyjna
(opłata jednorazowa)
Wpisowe
(opłata jednorazowa)
Czesne
(12 rat w roku akad.)
85 zł promocja 90 zł* 860 zł
85 zł promocja 90 zł* 760 zł

Gwarantujemy stałe czesne przez cały okres studiów!

Chcesz obniżyć opłaty za studia?

Sprawdź nasze zniżki i promocje!

 • Powyższe opłaty dotyczą obywateli polskich oraz osób posiadających Kartę Polaka.
 • Wpisowe dla studentów wznawiających studia lub przywróconych w prawach studenta (o ile skreślenie nastąpiło z przyczyn leżących po stronie studenta) oraz dla osób zapisujących się po raz kolejny do WSEiZ wynosi 450 zł.
 • Kandydaci zapisujący się na studia na semestr wyższy niż pierwszy oraz cudzoziemcy wnoszą pełną kwotę wpisowego 590,00 zł.
 • Jeśli kandydat dokona wpłaty wpisowego i opłaty rekrutacyjnej, a limit wolnych miejsc zostanie wyczerpany opłaty zostaną zwrócone.

* Promocja dotyczy kandydatów, którzy zapiszą się na studia do 30.06. br.

Opłat należy dokonywać na konto WSEiZ:

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
ul. Olszewska 12, 00-792 Warszawa
Nr rachunku 43 1030 1508 0000 0008 0061 1008

Dowód uiszczenia opłat należy okazać w Rektoracie WSEiZ w momencie składania kompletu dokumentów.

Galeria zdjęć

Galeria