Architektura
Wnętrz

Architektura Wnętrz

Studia I stopnia

O kierunku

O kierunku
Studia I stopnia praktyczny profil kształcenia
Forma studiów stacjonarne w dni powszednie
niestacjonarne sobotnio-niedzielne
Czas trwania 3,5 roku
Tytuł LICENCJAT
Język zajęć polski
Rok akademicki 2024/2025

Dlaczego warto studiować Architekturę Wnętrz w WSEiZ w Warszawie?

Uwielbiasz aranżować wnętrza i jednocześnie fascynuje Cię sztuka? Architektura Wnętrz to kierunek dla Ciebie. Poznasz zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zasady kierujące tym zawodem i poszerzysz swoje horyzonty pod kątem plastycznym i technicznym

Absolwenci kierunku Architektury Wnętrz w WSEiZ świetnie odnajdują się na rynku pracy, współpracują z renomowanymi firmami meblarskimi. Uczestniczą w targach designu i często zakładają własne firmy zajmujące się projektowaniem mebli, wnętrz i wzornictwa.
Zobacz osiągnięcia naszych absolwentów.

W trakcie studiów będziesz miał dostęp do nowoczesnych pracowni, m.in.: Projektowania Architektonicznego, Projektowania Wirtualnego Obiektu Budowlanego i Krajobrazu, wyposażonych. Pracownie wyposażone są w komputery, tablety graficzne, manipulatory 3D i inne niezbędne narzędzia.

Architektura Wnętrz w WSEiZ to kierunek prowadzony w duchu ekologii, czyli jednego z największych wyzwań architektonicznych XXI wieku. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę na temat metod wykorzystywania ekologicznych materiałów, co jest zgodne z obowiązującymi trendami na rynku

Siłą kierunku Architektura Wnętrz są wykładowcy; To wybitni dydaktycy i specjaliści, laureaci wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, prezentujący swoje prace na licznych wystawach w kraju i za granicą. Z pomocą otrzymasz wszechstronną wiedzę i umiejętności praktyczne.

Do grona wykładowców na kierunku Architektura Wnętrz należą m.in.: prof. zw. dr hab. Andrzej Bissenik, prof. dr hab. Jerzy Bogusławski, prof. zw. dr hab. Przemysław Krajewski, prof. zw. dr hab. Lucjan Kasprzak, prof. zw. dr hab. Lech Koliński, prof. zw. dr prof. Witold Surowiecki, prof. nadzw. dr hab. Włodzimierz Bartczak, prof. nadzw. dr hab. Stanisław Gontarczyk, prof. nadzw. dr hab. Andrzej Wyszyński, prof. nadzw. dr hab. Błażej Ostoja-Lniski, dr Anna Feliks, dr Tadeusz Tchórzewski, mgr Radek Dębniak.

WSEiZ łączy w sobie oba aspekty Architektury Wnętrz – techniczny i plastyczny. Dzięki temu nie musisz wybierać między nimi, ponieważ z każdej dziedziny otrzymasz pełne wykształcenie. Da Ci to przewagę na nowoczesnym rynku pracy, a także umożliwi podjęcie ciekawych studiów podyplomowych.

W Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie masz możliwość zdobycia tytułu magistra Architekta Wnętrz. Sprawdź naszą ofertę studiów II stopnia.

Zakres Studiów

Zakres studiów
Studiując na kierunku Architektura Wnętrz w WSEiZ uzyskasz wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat:

procesu realizacji projektów ze szczególnym uwzględnieniem relacji: kontekst-architektura i człowiek-architektura,

historii sztuki i architektury, ze szczególnym uwzględnieniem architektury wnętrz budowli i wnętrz ogrodowo-parkowych oraz sztuk ozdobniczych,

dawnych i nowych technik oraz materiałów i wyrobów stosowanych przy kształtowaniu, wyposażaniu, zdobieniu wnętrz,

wyboru i doboru elementów i materiałów, a także rozwiązań kolorystycznych w projektach nowych oraz przy adaptacji i rewaloryzacji,

świadomość wielostronnej odpowiedzialności i etyki zawodowej, niezbędna znajomość przepisów i norm,

zasad współpracy z jednostkami administracji państwowej, władzami samorządowymi, instytucjami, organizacjami, firmami,

współpracy z inżynierami branżystami, ale też architektami krajobrazu, artystami plastykami, twórcami ludowymi, scenografami, konserwatorami, psychologami, uzgadniania rozwiązań ze specjalistami p.poż., problematyki sanitarno-higienicznej, bezpieczeństwa i higieny pracy,

metodologii tworzenia całego projektu – od zbierania i opracowywania informacji, poprzez koncepcję, aż do dokumentacji wykonawczej, zdolność koordynacji branż,

efektywnego tworzenia wysokiej jakości projektów w ramach określonego budżetu i w wyznaczonym czasie, umiejętność posługiwania się przedmiarami robót, kosztorysami, zestawieniami, harmonogramami,

podstawową znajomość stosowanych w projektowaniu, budowie i eksploatacji współczesnych technologii – również innowacyjnych, na przykład technik cyfrowych, systemów „inteligentnych”, nowoczesnych zintegrowanych systemów energetycznych.

Zasady rekrutacji

Podstawą przyjęcia na studia I stopnia na kierunek Architektura Wnętrz w WSEiZ jest sprawdzian z uzdolnień plastycznych.

Sprawdzian polega na wykonaniu na papierze formatu B2, ołówkiem, grafitem lub kredką studium martwej natury.

Kandydatów przystępujących do sprawdzianu prosimy o przyniesienie przyborów niezbędnych do wykonania rysunku. Deskę kreślarską oraz papier zapewnia Uczelnia.

Prace oceniane będą przez komisję rekrutacyjną pod kątem umiejętności obserwowania i komponowania na płaszczyźnie oraz wrażliwości na przestrzeń, światło i fakturę.

Sprawdzian odbędzie się w budynku WSEiZ, w terminach:

 • I termin – 29 czerwca 2024 r. 
 • II termin – 12 lipca 2024 r. 
 • III termin – 18 lipca 2024 r.
 • IV termin – 13 sierpnia 2024 r. 
 • V termin – 5 września 2024 r.
 • VI termin – 21 września 2024 r. 
 • VII termin – 26 września 2024 r. 

Komisja rekrutacyjna dokona oceny prac wyłącznie tych kandydatów, którzy posiadają świadectwo dojrzałości i zarejestrowali się za pomocą internetowego systemu rekrutacyjnego rekrutacja on-line, a także wgrali niezbędne dokumenty oraz wnieśli na konto WSEiZ wymagane opłaty.

Konsultacje przygotowujące do egzaminu wstępnego z rysunku w WSEiZ

Konsultacje

W WSEiZ masz możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji przygotowujących do egzaminu wstępnego z rysunku.

Konsultacje są doskonałą okazją, aby zapoznać się z wymaganiami egzaminacyjnymi, udoskonalić swoje umiejętności rysunkowe oraz uzyskać cenne wskazówki od doświadczonego wykładowcy. To idealny moment, by zwiększyć swoje szanse na sukces na egzaminie wstępnym i dowiedzieć się więcej o kierunku, który Cię interesuje.

 

Aby zapoznać się ze szczegółowym wykazem przedmiotów na kierunku Architektura Wnętrz I stopnia przejdź do programu studiów POBIERZ PROGRAM STUDIÓW.

Perspektywy zatrudnienia

Perspektywy

Architekci wnętrz znajdują pracę m.in.:

 • w biurach projektowych i firmach deweloperskich,
 • urzędach administracji samorządowej wszystkich szczebli,
 • firmach designerskich,
 • przy projektowaniu scenografii, produkcji filmów, sztuk teatralnych czy reklam,
 • przy organizacji wystaw i targów,
 • w pracowniach konserwatorskich.

Będziesz mógł również założyć własną działalność z zakresu projektowania wnętrz lub znaleźć pracę poza granicami Polski.

Kariery naszych absolwentów

Zobacz najlepsze prace dyplomowe absolwentów WSEiZ

Iwona Durka – prowadzi pracownie projektową DURKA ARCHITEKTURA, w której zajmuję się projektowaniem wnętrz prywatnych (mieszkania i domy), wnętrz usługowych oraz tworzeniem koncepcji budynków mieszalnych i usługowych. Oprócz tego nadzoruje projekty obejmując je nadzorem autorskim współpracując z wykwalifikowanymi podwykonawcami z dziedziny budowlanej i wykończenia wnętrz. Jest także autorką projektów realizowanych w programie „Pomysłowe projekty” w telewizji HGTV.

Karolina Karwowska-Gajżewska – założycielka i prezes zarządu pracowni Deer Design Sp. z o.o., która w swoim portfolio ma obecnie zrealizowanych ponad 1500 projektów wnętrz dla klientów indywidualnych oraz firm developerskich. Pracownia zatrudnia 96 specjalistów m.in. z zakresy architektury wnętrz i współpracuje z 64 firmami zajmującymi się architekturą, budownictwem czy aranżacją wnętrz. Do partnerów Deer Design należą m.in. Ghelamco, Matexi, Danteks, Robyg, Homes by SKANSKA, Barlinek, Tubądzin, Grohe.

Patryk Góźdź – jako jedyny Polak trafił do finału wystawy młodych talentów na Targach Designu w Mediolanie. Zaprezentował na nich prototypy krzesła – Reve, stołu – iCONi i lampy podłogowej – think. Jego stoliki z kolekcji iCONi, prezentowane na targach w Mediolanie sprzedaje znany producent mebli – firma Kler.

Iwona Dłutek-Radecka i Marusz Glezner – założyli pracownię projektową Wooow projekt! Specjalizują się w projektowaniu mebli wykonanych z ekologicznych paneli i listew bambusowych przy współpracy z firmą Kopp oraz w projektowaniu wnętrz i wzornictwa. Ze swoimi projektami uczestniczyli m.in. w Warszawskich Targach Designu „WZORY”, Targach ART MARKET POLAND, Targach DOM MIESZKANIE WNĘTRZE oraz w wystawie młodych projektantów DOMIDAY „Zielono mi”, która odbyła się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Konrad Brynda i Paulina Dyłka – założyli firmę projektową KP Produkcja Archi-Tektury, która projektuje meble, wnętrza, wzory przemysłowe oraz zajmuje się całościowym wykończeniem nieruchomości „pod klucz”. Uczestniczyli m.in. w Warszawskich Targach Designu „WZORY”, na których zaprezentowali autorskie siedziska z betonu architektonicznego oraz meble i akcesoria zaprojektowane w duchu ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Marcin Skubisz – prowadzi grupę projektową Marcin Skubisz Group. Zajmuje się projektowaniem wzornictwa, stolarstwem artystycznym i renowacją mebli historycznych. Realizuje zlecenia na unikalne lakierowania i zmiany stylistyczne aut, motocykli i innych form użytkowych. Współpracuje z przemysłem, skupiając uwagę na projektowaniu mebli dla takich marek jak: Clasen Polska, Philip Bohr oraz Felt Stories. Zakwalifikował się z dwoma projektami do finału konkursu Warsaw Build.

Opłaty

Opłaty
Opłata rekrutacyjna
(opłata jednorazowa)
Wpisowe
(opłata jednorazowa)
Czesne
(12 rat w roku akad. 24/25)
150 zł promocja 190 zł 1150 zł
150 zł promocja 190 zł 1030 zł

Chcesz obniżyć opłaty za studia?

Sprawdź nasze zniżki i promocje!

 • Powyższe opłaty dotyczą obywateli polskich oraz osób posiadających Kartę Polaka.
 • Wpisowe dla studentów wznawiających studia lub przywróconych w prawach studenta (o ile skreślenie nastąpiło z przyczyn leżących po stronie studenta) oraz dla osób zapisujących się po raz kolejny do WSEiZ wynosi 590 zł.
 • Kandydaci zapisujący się na studia na semestr wyższy niż pierwszy oraz cudzoziemcy wnoszą pełną kwotę wpisowego 690 zł.
 • Jeśli kandydat dokona wpłaty wpisowego i opłaty rekrutacyjnej, a limit wolnych miejsc zostanie wyczerpany opłaty zostaną zwrócone.

* Promocja dotyczy kandydatów, którzy przystąpią do sprawdzianu z uzdolnień plastycznych i złożą wymagany komplet dokumentów do końca lipca br.
Informacje o opłatach dla kandydatów rozpoczynających studia w roku akad. 2024/2025 znajdują się tutaj.

Opłat należy dokonywać na konto WSEiZ:

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
ul. Olszewska 12, 00-792 Warszawa
Nr rachunku 43 1030 1508 0000 0008 0061 1008

Dowód uiszczenia opłat należy okazać w Rektoracie WSEiZ w momencie składania kompletu dokumentów.

Galeria zdjęć

Galeria