Prof. WSEiZ odwiedziła la Sapienza Universita di Roma

Prof. WSEiZ odwiedziła la Sapienza Universita di Roma

W dniach 26-30 kwietnia 2021 dr inż. Ewelina Pałucka, prof. WSEiZ, odwiedziła la Sapienza Universita di Roma.

W trakcie wizyty, która odbyła się w ramach programu Erasmus+, przeprowadziła wykłady z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności nie tylko biznesu, ale również uczelni. Na spotkaniach ze studentami miała również okazję przedstawić WSEiZ oraz Warszawę jako miasto studenckie i duży ośrodek biznesowych możliwości.

Z uwagi na fakt, że zrównoważony rozwój został określony jako strategiczny cel la Sapienza Universita di Roma, a samo zagadnienie jest obecne nie tylko w programach nauczania większości kierunków, a także w funkcjonowaniu całego ośrodka akademickiego, oprócz ww. wykładów odbyły się także panele dyskusyjne oraz spotkania z kadrą profesorską prowadzącą badania z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności, mające na celu porównanie kierunków i zakresu badań prowadzonych w tym zakresie oraz ich wyników.

Wizyta okazała się również niebywałą okazją do zwiedzenia prawie wyludnionego Rzymu, mimo iż był to okres powolnego luzowania obostrzeń np. poprzez otwarcie ogródków gastronomicznych.

Galeria

Galeria