Rusza nowy program stypendialny dla dziewczyn w STEM

Rusza nowy program stypendialny dla dziewczyn w STEM

Jesteś kobietą? Studiujesz w dziedzinie STEM? Sięgnij po stypendium AlphaLab!

Rusza nowy program stypendialny dla dziewczyn rozpoczynających studia na kierunkach nowotechnologicznych. AlphaLab i Perspektywy wspólnie wspierają rozwój maturzystek 2022, które zdecydowały się od roku akademickiego 2022/2023 kształcić na kierunkach z obszaru STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics). 

By branża nowych technologii mogła harmonijnie się rozwijać i proponować rozwiązania użyteczne dla wszystkich grup społecznych, konieczna jest m.in. równa reprezentacja przedstawicieli obu płci wśród pracowników tego sektora gospodarki. Tymczasem kobiety wciąż stanowią mniejszość w zawodach STEM – wynika to m.in. z ich niedoreprezentowania na kierunkach ścisłych i technicznych na studiach I i II stopnia, a także na studiach doktoranckich i wśród naukowczyń. 

 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy od lat stara się tę sytuację zmieniać, podejmując różnorodne prokobiece działania wspólnie z partnerami z uczelni (m.in. programy Dziewczyny na Politechniki i Dziewczyny do Ścisłych) oraz z biznesu (np. programy stypendialne). Najnowszy projekt z tego nurtu to wspólny program stypendialny AlphaLab i Perspektyw, który rusza w październiku 2022 i skierowany jest do maturzystek 2022 od roku akademickiego 2022/2023 studiujących w obszarze STEM. 

 

Szczegóły? Oto one:

  • 20 beneficjentek, przede wszystkim pochodzących z małych miejscowości i tych, dla których wsparcie materialne stanowić będzie niezbędny warunek rozwoju 
  • 30 000 zł – kwota wsparcia; dodatkowo: bezpłatne szkolenie online; bezpłatny udział w prestiżowym Women in Tech Camp 2022 (inspiracyjny obóz dla dziewczyn) oraz w Perspektywy Women in Tech Summit (największa w Europie konferencja dla kobiet w technologiach)
  • 2 lata – czas trwania programu (X 2022 – VI 2024)
  • 2 proste zasady kwalifikacji – wystarczy zaświadczenie z uczelni o przyjęciu na studia (a w kolejnym roku akademickim – o statusie studentki) + wniosek z opisem własnej sytuacji i przekonującym uzasadnieniem, dlaczego beneficjentka potrzebuje naszego stypendium oraz jaki ma plan na siebie i swoją przyszłość w obszarze STEM.

 

Zgłoszenia do 20 września 2022. Wyniki rekrutacji do programu stypendialnego ogłoszone zostaną w październiku.

Więcej informacji: https://perspektywy.org/scholarships/alphalab/

perspektywy""

Udostępnij wpis: