Wystawa fotografii Wisła

Wystawa

O wystawie

O wystawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Noz Muzeów”. Tym razem zorganizowała wystawę i warsztaty we współpracy z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Wydarzenie połączone było z „Dniem Otwartym WSEiZ”.

„Noc Muzeów w WSEiZ… z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym” oraz „Dzień Otwarty WSEiZ” odbyły się 20 maja 2017 r. w budynku Uczelni przy ul. Rejtana 16.

Podczas „Nnocy Muzeów” odbyły się m.in.:

  • wernisaż wystawy fotografii pt. Wisła
  • warsztaty ceramiczne
  • wykład „Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym” – prelekcję wygłosił dr Seweryn Kuter
  • prezentacja „Edward Hartwig jakiego nie znacie… fotografie ze zbiorów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym ” – prelekcję wygłosiła Ewa Hartwig-Fijałkowska

Do udziału w tegorocznej Nocy Muzeów w WSEiZ zaprosiliśmy Muzeum Nadwiślańskie, którego siedziba znajduje się w Kazimierzu Dolnym. Muzeum Nadwiślańskie zawiera w swojej nazwie bezpośrednie odniesienie do lokalizacji (oddziały Muzeum położone są nad dwoma brzegami Wisły) co w dużym stopniu ukierunkowuje charakter działań muzealnych, nastawionych na upowszechnianie wiedzy o znaczeniu rzeki w gospodarce, historii i kulturze, ale także propagowanie postaw ekologicznych, mających służyć zachowaniu środowiska naturalnego. Ponieważ zaś Rok 2017 uchwalony został przez Sejm RP Rokiem Rzeki Wisły cieszy nas, że w Noc Muzeów udało się połączyć dwie instytucje, których lokalizacje związane są z tą piękną polską rzeką oraz którym zależy na upowszechnianiu wiedzy i postaw ekologicznych oraz, dla których znaczącym elementem działalności jest edukacja kulturalna.

„Dzień Otwarty WSEiZ” rozpoczął się o godzinie 18:00, w auli nr 25 w budynku Uczelni przy ul. Rejtana 16.

W programie były liczne atrakcje, w tym m.in.:

  • Prezentacja Wydziałów WSEiZ (aula nr 25 [II piętro], ul. Rejtana 16, godz. 18:00):
    – Architektury,
    – Inżynierii i Zarządzania
  • Spotkania z Władzami Uczelni, wykładowcami i studentami (aula nr 25 [II piętro], ul. Rejtana 16, godz. 18:30).