Wystawa pt. Moduł jako część większej całości z cyklu Sztuka Architektury – Prologos

Wystawa

O wystawie

O wystawie

Galeria Wydziału Architektury WSEiZ zaprasza na wystawę pt. „MODUŁ JAKO CZEŚĆ WIĘKSZEJ CAŁOŚCI  z cyklu SZTUKA ARCHITEKTURY – PROLOGOS”, którą przygotowali studenci Architektury Wnętrz WSEiZ pod opieką mgr. sztuki Krzysztofa Łyżynia. WERNISAŻ WYSTAWY ODBYŁ SIĘ 15 STYCZNIA 2015 r. o godz. 15.00. Wystawa potrwa do 25.01.2015 r. Gmach WSEiZ, Atrium, ul. Rejtana 16. Wstęp wolny!

IDEA

„Moduł, czyli część większej całości” to próba zwrócenia uwagi na znaczenie procesu projektowania.
Tworzymy pojedynczy element, który finalnie ma skomponować większe dzieło. Moduł występujący samodzielnie zyskuje zupełnie nową wartość po zestawieniu w całość.

PROCES

Najważniejsza część projektowania – zderzenie pomysłu z rzeczywistością. Wymyślenie odpowiedniego wzoru a później przeniesienie go na płaszczyznę i opracowanie modelu przestrzennego. Próby, zetknięcie się z nowymi technikami, rozwiązywanie napotkanych problemów – to doświadczenia, które rozwijają nas jako twórców.

WERNISAŻ

Zwieńczeniem naszej pracy jest wernisaż projektów. Każdą pracę można traktować indywidualnie, ale tak jak sugeruje tytuł – tworzą one wspólnie większą całość. Finał w tym przypadku jest pojęciem względnym, każdy z projektów może być jeszcze rozwinięty na wiele sposobów. Możemy zadać sobie pytanie, czy w tym przypadku koniec nie jest tak naprawdę początkiem?

Galeria

Galeria