Wystawa prac studentów Architektury Wnętrz WSEiZ w Muzeum Narodowym

Wystawa

O wystawie

O wystawie

W dniu 25.04.08 w Muzeum Narodowym w Warszawie została otwarta wystawa prac studentów Wydziału Architektury Wnętrz dwóch uczelni : Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania i ASP.

W otwarciu wystawy wzięli udział rektorzy obu uczelni, a także profesorowie i studenci obu szkół wyższych.

Wystawa jest efektem inicjatywy Muzeum Narodowego w Warszawie, które nawiązało współpracę z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Akademią Sztuk Pięknych.

W ramach podpisanej umowy studenci uczelni zaprojektowali dla muzeum m.in. meble dla zwiedzających i obsługi galerii, system informacji wizualnej oraz oświetlenie.

Studenci Pracowni Projektowania Wnętrz oraz Projektowania Mebla wykonali dla muzeum makiety i modele sprzętów z przeznaczeniem do wyposażenia takich powierzchni jak kawiarnia, przylegający do niej taras oraz dziedziniec główny. Ponadto wykonano projekty mównicy, siedziska dla osób pilnujących i zwiedzających, projekt stolika dla kasjera oraz projekty siedzisk dla dzieci. Wykonane projekty cechuje nowoczesne spojrzenie na przestrzeń muzealną. Wyróżniają się kreatywnością i prostotą wykonania oraz dużą funkcjonalnością.

Najlepsze projekty zostały zaprezentowane w Gmachu Głównym Muzeum od 25 kwietnia do 11 maja 2008. Następnie pokaz zostanie rozszerzony o inne prace i udostępniony od 29 maja do 24 czerwca 2008 w „Kuchni” w Królikarni.

Współpraca pomiędzy MNW a uczelniami została nawiązana w odpowiedzi na apele zwiedzających, którzy sygnalizowali m.in. brak sprzętów do odpoczynku (fotele, ławy, małe formy dla dzieci) oraz uwagi o funkcjonalności kawiarni, księgarni czy hallu. Muzeum zaproponowało dobrze znanym od lat profesorom z wydziałów projektowania wnętrz i mebli podjęcie tego tematu ze studentami.

Koordynatorem prac projektowych z ramienia obu uczelni jest prof. Andrzej Bissenik.

Galeria

Galeria