Powołanie nowego Rektora w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Szanowni Państwo,
Drodzy Pracownicy i Współpracownicy,
Szanowni Studenci i Absolwenci,

Z głębokim wzruszeniem zwracam się do Was wszystkich w dniu, który stanowi dla mnie nie tylko koniec pewnego etapu. Nadszedł dla mnie czas wielkiej zmiany – po ponad dwudziestu ośmiu latach pracy w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie rozstaję się z Uczelnią z ważnych przyczyn osobistych.

Przez te wszystkie lata mojej pracy, Wasze zaangażowanie, profesjonalizm i pasja do kształtowania młodych umysłów były dla mnie nieustającym źródłem inspiracji. Dziękuję Wam z całego serca za współpracę, zaufanie i wspólne tworzenie przestrzeni, w której edukacja łączy się z pasją innowacją. Dziękuję za Waszą kreatywność i nieustanne dążenie do doskonałości, za Wasz wkład w rozwój naszej Uczelni i za każdą inicjatywę, która przyczyniła się do jej rozkwitu. Dzięki temu Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest wspólnotą, która zdołała stworzyć miejsce wyjątkowe, pełne ciepła i profesjonalizmu, a studenci mogli czerpać wiedzę w przyjaznej i wspierającej atmosferze. Dzięki Wam nasza Uczelnia stała się znaczącą częścią edukacyjnego krajobrazu Polski. Cieszę się, że mogłam obserwować, jak wielu z Was rozwijało swoje umiejętności, zdobywało wiedzę i doświadczenie, które teraz stanowią fundament naszej akademickiej społeczności. Życzę Wam dalszego rozwoju, osobistego i zawodowego sukcesu oraz nieustającej ciekawości i otwartości na nowe pomysły. Mam nadzieję, że dalsze działania na rzecz rozwoju Uczelni przyniosą Wam wiele satysfakcji oraz że Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie będzie nadal rosła w siłę, inspirowana Waszym zaangażowaniem.

Z radością pragnę również serdecznie powitać i przedstawić mojego następcę – nowego Rektora, dr. Janusza Mrowca. Jestem przekonana, że Jego bogate doświadczenie, wiedza i zaangażowanie wniosą nową energię i pomysły do społeczności akademickiej WSEiZ oraz przyczynią się do dalszego rozwoju Uczelni. Życzę Panu i Państwu, aby te nadchodzące lata były pełne inspirujących momentów oraz nowatorskich osiągnięć, które będą kontynuować tradycję i misję WSEiZ.

Żegnając się z Wami, zostawiam kawałek serca w murach naszej Uczelni. Będę kontynuowała śledzenie sukcesów naszej społeczności, zawsze trzymając kciuki za każdego z Was i z wielką nadzieją oraz oczekiwaniem na to, co przyniesie przyszłość.

Dr Monika Madej

 

Nowy Rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania – Dr Janusz Mrowiec

Dr Janusz Mrowiec, nowo mianowany Rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, to ceniony specjalista w dziedzinie nauk humanistycznych z głębokim zrozumieniem stosunków międzynarodowych. Jego akademicka kariera obejmuje wieloletnie doświadczenie jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) oraz funkcję prorektora w Wyższej Szkole Komunikacji i Mediów Społecznych.

Dr Mrowiec jest autorem ponad stu ekspertyz i publikacji, skupiających się głównie na teorii stosunków międzynarodowych, relacjach bilateralnych Polski z krajami arabskimi, a także na problematyce Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jego badania koncentrują się na kwestiach takich jak terroryzm i migracja.

W swojej karierze publicznej dr Mrowiec pełnił kluczowe funkcje państwowe, w tym jako dyrektor gabinetu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Był również ambasadorem Polski w Senegalu, Mali, Gwinei, Gwinei Bissau, na Wyspach Zielonego Przylądka, w Gambii oraz w Algierii. Jego doświadczenie międzynarodowe obejmuje również pracę jako konsultant UNESCO. Dr Mrowiec ma na swoim koncie udział w licznych międzynarodowych konferencjach i delegacjach oraz współautorstwo dokumentów rządowych dotyczących polityki zagranicznej Polski.

Jego bogate doświadczenie i wszechstronna wiedza są dla naszej Uczelni cennym atutem.

 

 

 

 

Udostępnij wpis:

15 kwietnia 2024