FUNDACJA KRZYKOSIAKI OTRZYMAŁA POMOC

FUNDACJA KRZYKOSIAKI OTRZYMAŁA POMOC

IMG 7342

W styczniu i lutym tego roku Samorząd Studencki WSEiZ zorganizował akcję charytatywną – zbiórkę pieniężną oraz rzeczową na rzecz bezdomnych psów ze schroniska, które są pod opieką Fundacji Krzykosiaki.

Fundacja „Krzykosiaki. Psy w potrzebie” została założona przez pana Zbyszka Kowalewskiego, który od 30 lat bezinteresownie zajmował się bezdomnymi zwierzakami. Początkowo Pan Zbyszek prowadził schronisko korzystając z własnych środków finansów, niestety niespodziewana choroba (udar mózgu) sprawiła, że podupadł na zdrowiu. Pomimo ciężkiej sytuacji nadal pomagał zwierzętom na tyle, ile mógł. Obecnie Fundacja jest organizacją non-profit: utrzymuje się z darów oraz pracy wolontariuszy.

Akcja zakończyła się sukcesem: zebrano kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy, pudło koców, kołder, ręczników, psich zabawek, misek i gryzaków. Z datków udało się zebrać ok. 1100 zł, które zostały przelane konto Fundacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie warszawskiemu przedszkolu „Tajemniczy Ogród”, które hojnie wsparło akcję. Podziękowania należą się także Samorządowi Studenckiemu WSEiZ i pani Marcie Markiewicz, studentce Architektury, za przeprowadzenie akcji oraz zdjęcia.

Udostępnij wpis:

19 kwietnia 2018