WESPRZYJ PROJEKT STUDENCKI

WESPRZYJ PROJEKT STUDENCKI

IMG 7342


Szanowni Państwo!
Zapraszamy do wsparcia projektu, którego jedną z prowadzących jest nasza studentka, zajmująca się stroną wizualną przedsięwzięcia – Pani Paulina Weremczuk.
Projekt małej elektrociepłowni łączy w sobie ekologię oraz postęp technologiczny. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania z chęcią wspiera młodych naukowców.

Mała elektrociepłownia to innowacyjne źródło energii elektrycznej – silnik cieplny. Urządzenie umożliwia jednoczesne ogrzewanie budynku oraz zasilanie go w elektryczność, co pozwoli na oszczędności finansowe oraz zmniejszenie wpływu na nasze środowisko. Aby rozwijać ideę, prowadzący projekt założyli zbiórkę, z której fundusze przeznaczone zostaną na kontynuowanie prac.

NA CZYM POLEGA PROJEKT?

Projekt polega na stworzeniu niskotemperaturowego silnika cieplnego, który będzie produkować ciepło i elektryczność, które są potrzebne do ogrzewania i zasilania budynku. Urządzenie wyróżnia się turbiną autorskiego projektu, dzięki czemu będzie tanie i proste w produkcji. Twórcy chcieliby, aby takie urządzenia stały się na tyle powszechne, aby jak najwięcej ludzi mogło z niego skorzystać. Dotarli oni do momentu, w którym mają optymalnie pracującą turbinę i rozpoczęli jej testy jako elementu obiegu termodynamicznego. Aby kontynuować prace, potrzebują wsparcia finansowego w celu zaopatrzenia się w odpowiednie elementy układu: wymienniki ciepła oraz pompę i aparaturę pomiarową. Nadprogramowe środki przeznaczą na budowę większego prototypu, do zastosowania w praktycznej instalacji.

ODWIEDŹ ZBIÓRKĘ I WESPRZYJ PROJEKT

Udostępnij wpis:

3 lipca 2020