Zaproszenie na wykład „Ulgi podatkowe w działalności rozwojowej”

WIiZ
Rozpoczynamy cykl wykładów na Wydziale Inżynierii i Zarządzania pt. „Kierunek Przyszłość: Wykłady na Współczesne Wyzwania”.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na pierwszy wykład otwarty pt. „Ulgi podatkowe w działalności rozwojowej” z cyklu spotkań dedykowanych studentom Wydziału Inżynierii i Zarządzania.

Wykład inaugurujący cykl „Kierunek Przyszłość: Wykłady na Współczesne Wyzwania” wygłosi dr Tomasz Machelski, prof. WSEiZ, doradca podatkowy.

Na spotkanie serdecznie zapraszamy również przedsiębiorców, niezależnie od branży i skali działalności. Spotkanie może mieć szczególne znaczenie dla tych, którzy inwestują, zwiększają sprzedaż, generują własność intelektualną, wchodzą na nowe rynki, czy rozszerzają dotychczasowy zakres działalności.

Wykład odbędzie się w poniedziałek 20 listopada 2023 r., w sali 4, w budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16, rozpocznie o godz. 14:00. 

Prelekcję będzie można również wysłuchać łącząc się online przez ZOOM (https://zoom.us/j/95018698129?pwd=dVR6OWJpS1RTZklLaFhCWTBBNlVidz09, Meeting ID: 950 1869 8129, Passcode: 339770)

 

Wykład uwzględni odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Czy w biurze rachunkowym jest miejsce na działalność badawczo-rozwojową (która pozwoli na zastosowanie ulg podatkowych)? A w warsztacie samochodowym?
  • Kiedy faktycznie można skorzystać z 5% stawki podatku dochodowego (czyli IP BOX nie jest taki oczywisty).
  • Czy to prawda, że płatność za reklamę można legalnie dwa razy uwzględnić w kosztach podatkowych? (można…)
  • Czy automatyczny wózek widłowy to robot? Czy projektowanie budynków to działalność badawczo-rozwojowa?
  • Jak dobrze przygotować wniosek o interpretację indywidualną (czyli co pisać – a czego nie pisać).
  • Jak wygląda działalność rozwojowa okiem urzędu skarbowego (czyli nasza intuicja nie wystarczy…).
  • W szczególności – co w zakresie obniżania obciążeń podatkowych może dać przedsiębiorcy współpraca z jednostkami naukowymi?

W trakcie spotkania przybliżone zostaną uwarunkowania praktyki obrotu w zakresie zastosowania możliwych ulg podatkowych w maksymalnym wymiarze. Jednocześnie wskazana zostanie wypracowana przez praktykę „linia na piasku”, oznaczająca niebezpieczeństwo naruszenia prawa.

Wykładowca Tomasz Machelski, doktor nauk prawnych ze specjalnością w zakresie prawa finansowego i gospodarczego, członek organów zarządzających szeregu podmiotów gospodarczych w kraju i za granicą, jako doradca podatkowy koncentruje się na uzyskiwaniu ulg podatkowych na rzecz innowacyjnych przedsiębiorców

.

Udostępnij wpis:

8 listopada 2023