Zaproszenie na wykład „Dzicy zapylacze w miejskiej dżungli”

WIiZ
Zapraszamy na drugi wykład z cyklu wykładów na Wydziale Inżynierii i Zarządzania pt. „Kierunek Przyszłość: Wykłady na Współczesne Wyzwania”.

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt. „Dzicy zapylacze w miejskiej dżungli”, wykład poprowadzi dr hab. Dawid Marczak, prof. WSEiZ.

W ostatnich latach na niespotykaną wcześniej skalę mamy do czynienia z „kryzysem zapyleń”. Zjawisko to jest konsekwencją splotu wielu niekorzystnych czynników antropogenicznych, powodujących utratę naturalnych siedlisk potrzebnych do życia i rozrodu zapylaczy.

Podczas wykładu dowiecie się co to zapylacze i jakie jest ich znaczenie, jaki wpływ ma hodowla pszczoły miodnej na dzikie gatunki zapylaczy, jakie są zagrożenia i metody ochrony zapylaczy.

Wykład odbędzie się w czwartek 25 stycznia 2024 r., w sali 21, w budynku WSEiZ przy ul. Olszewskiej 12, rozpocznie o godz. 18:00. 

W wykładzie będzie można również uczestniczyć online przez platformę ZOOM: Meeting ID: 976 9781 7854, Passcode: 355179, https://zoom.us/j/97697817854?pwd=ZzY0WDRrdnM0S1ZaU3VDY1N5Yk5XQT09

Profesor Dawid Marczak pracuje w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania od 2009 roku. Dorobek Profesora Dawida Marczaka to ponad 100 publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, ponad 30 publikacji popularno-naukowych oraz liczne audycje radiowe i telewizyjne. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Entomologicznego oraz członkiem Serbskiego Towarzystwa Entomologicznego i Śląskiego Towarzystwa Entomologicznego. W ramach współpracy międzynarodowej dr hab. Dawid Marczak, prof. WSEiZ aktywnie współpracuje z Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu w Nišu w południowej Serbii. Pan Profesor jest także praktykiem w zakresie ochrony przyrody, Oprócz pracy na naszej uczelni jest Głównym Specjalistą ds. Ochrony Przyrody w Kampinoskim Parku Narodowym, ekspertem Państwowego Monitoringu Środowiska, wykonawcą licznych opracowań i ekspertyz związanych z ochroną przyrody i środowiska, a także ocen oddziaływania inwestycji na środowisko. Jest także konsultantem Lasów Państwowych w zakresie ochrony rzadkich bezkręgowców w zrównoważonej gospodarce leśnej.

 

 

Udostępnij wpis:

12 stycznia 2024