Wernisaż wystawy dr. Marcina Bielskiego w DK KADR

Wernisaż wystawy w DK KADR

W imieniu dr. Marcina Bielskiego, serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 15 września o godz. 18:30 w DK KADR przy ul. Wincentego Rzymowskiego 32, II piętro.

Marcin Bielski kreuje wielopoziomową relację znaków i znaczeń. W sposób niezwykle osobisty i prawdziwy opisuje swój świat, czas i swoje w nim miejsce korzystając z dostępnego bliskiego mu warsztatu jakim jest malarstwo. O swoich pracach mówi:

„Interesuję się tworzeniem przestrzeni wykraczającej poza sam obraz i próbuję wciągnąć w nią widza. Maluję prace abstrakcyjne. Nawiązuję do tradycji malarstwa europejskiego w zakresie technologii i budowy obrazu. Staram się osiągnąć za pomocą różnych środków (od tradycyjnej kolorystycznej przestrzeni powietrznej po próby zagęszczania liczby obiektów) efekt metaprzestrzeni. Fundamentalne znaczenie mają dla mnie takie terminy jak: harmonia, kompozycja i piękno. Myślę, że jeżeli obraz zawiera te elementy to delikatnie przyciąga i zachęca widza do zatrzymania się na chwilę i skupienia. Interesuje mnie wpływ obrazu na psychikę człowieka. Staram się poszukiwać zjawisk pozytywnych. Uważam, że otaczający nas świat jest wystarczająco smutny i agresywny, by jeszcze pokazywać to w malarstwie. Odnoszę wrażenie, że doniosłe idee powinno się przekazywać szeptem. Cicha kontemplacja i introspekcja nie przytępiają zmysłów. Tematy swoich prac czerpię z codziennych obserwacji i drobnych wzruszeń dostarczanych przez rzeczywistość i w większości przemijających bez echa. Właśnie te uczucia staram się uchwycić i przelać na płótno.”

 

Udostępnij wpis:

13 września 2023