Zaproszenie na premierę nowej książki „MOK PD"

Zaproszenie na premierę nowej książki „MOK PD"
W imieniu dr mgr inż. arch. Joanny Koszewskiej, serdecznie zapraszamy na wieczór promocyjny nowej książki „MOK PD”, który odbędzie się 20 września o godz. 18:00 w Służewskim Domu Kultury przy ul. Jana Sebastiana Bacha 15 w Warszawie oraz na spacery towarzyszące promocji książki w najbliższych tygodniach.

Najnowszy ilustrowany atlas warszawskiej architektury, który został wydany dzięki staraniom Centrum Architektury, doskonale ukazuje szeroki obszar miasta, rozciągający się od ulicy Racławickiej po Dolinkę Służewiecką na południu, aż po brzeg Wisły na wschodzie oraz obrzeża Okęcia na zachodzie.

MOK PD to drugi tom już wydanego opracowania architektury Mokotowa, które skupia się na obszarze położonym na północ od ulicy Racławickiej.

Atlas MOK PD to zestawienie 60 niezwykle różnorodnych obiektów architektonicznych, które obejmuje zarówno budynki, jak i koncepcje urbanistyczne, pomniki oraz szczegóły architektoniczne. W atlasie znajdują się socrealistyczne osiedla, monumentalne bloki z lat 70., urokliwe kościoły, przemysłowe budynki oraz nowoczesne biurowce. Każdemu z tych obiektów towarzyszy syntetyczna ilustracja oraz krótka charakteryzacja dostępna zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Prezentacje architektoniczne poprzedza dwujęzyczny wstęp, który przedstawia historię tej fascynującej dzielnicy.

Ponadto, atlas zawiera także indeks osób i pracowni architektonicznych, a także bibliografię, co czyni go kompleksowym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych architekturą tej części miasta.

 

Wstęp wolny

 

Udostępnij wpis:

20 września 2023