Zaproszenie na konferencję "Zazielenianie współczesnych miast"

Zaproszenie na konferencję "Zazielenianie współczesnych miast"

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować o uruchomieniu rejestracji na międzynarodową konferencję „Zazielenianie współczesnych miast. Stan obecny, problemy i możliwości wdrażania Zielonej Infrastruktury we współczesnych miastach ze szczególnym uwzględnieniem zielonych dachów i żyjących ścian”Zachęcamy do „wczesnej” rejestracji.

Do końca grudnia 2023r. obowiązują atrakcyjne zniżki w opłatach konferencyjnych.

Konferencja odbędzie się 18 – 19 kwietnia 2024, Hotel Sound Garden w Warszawie i on-line.

Organizator zapewnia tłumaczenie na j. polski

 

Celem konferencji jest przedstawienie:

  • Dobrych wzorów – najlepszych przykładów zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury na różnych kontynentach;
  • Aktualnie prowadzonych badań naukowych;
  • Programów wspierających propagowanie i wdrażanie zielonej infrastruktury;
  • Najnowszych technologii w zakresie zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury.

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli administracji publicznej i samorządów, pracowników naukowych, architektów i architektów krajobrazu, deweloperów i firm budowlanych, ekspertów z branży dachów zielonych i zielono-niebieskiej infrastruktury, dziennikarzy, studentów oraz wszystkich pasjonatów tej tematyki.

Zaprezentowane realizacje stosowane w miastach całego świata mogą posłużyć jako inspiracje dla polskich miast do podejmowania działań na rzecz budowania strategii i wdrażania dobrych praktyk w zakresie zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury.

Przedstawienie prowadzonej tematyki w zakresie zielonej i zielono-niebieskiej infrastruktury przyczyni się do popularyzacji rozwiązań służących retencji, adaptacji miast do zmian klimatu i ochrony klimatu przed dalszymi zmianami (mitygacja).

Swoją obecność na konferencji potwierdzili reprezentanci uczelni z całego świata oraz praktycy związani z tematyką zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury.

Przedstawione na sesjach referatowych przykłady gotowych realizacji oraz prowadzonych projektów zachęcą uczestników do wdrażania rozwiązań w zakresie zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury w polskich warunkach.

W ostatnim dniu konferencji zaprezentowane zostaną przykłady zielonej i zielono-błękitnej infrastruktury na terenie Warszawy.

Szczegółowe informacje dotyczące prelegentów i tematyki wydarzenia zostały podane na stronie konferencji https://gmc.psdz.pl/pl/strona-glowna/

Rejestracja jest możliwa poprzez formularz rejestracyjny https://gmc.psdz.pl/pl/rejestracja/

Zachęcamy też do obejrzenia zdjęć z poprzedniej edycji konferencji „Zazielenianie współczesnych miast”, które udostępniamy na stronie psdz.pl

 

Udostępnij wpis:

13 grudnia 2023