Zapraszamy na trzeci wykład z cyklu ArchiSkill

ArchiSkill
Szanowni Studenci kierunku Architektura,

w najbliższą sobotę, tj. 16 marca 2024 r. o godzinie 10:40 w sali 4R, odbędzie się trzeci wykład z cyklu ArchiSkill, w ramach współpracy z Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów.

Trzeci wykład z cyklu ArchiSkill wygłosi architekt Łukasz Górzyński, przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. 
Architekt Łukasz Górzyński, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z dyplomem uzyskanym w 2002 roku, to uznany autor i współautor licznych obiektów użyteczności publicznej, budynków mieszkalnych i przemysłowych. Jego działalność obejmuje udział w wielu konkursach architektonicznych, zwłaszcza dotyczących rozbudowy metra. Współtworzył projekty trzech stacji II linii metra na odcinku zachodnim: Księcia Janusza, Młynów i Płocka, które nominowano do Europejskiej Nagrody Architektonicznej Miesa van der Rohe oraz Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy, we współpracy z pracownią Kazimierski&Ryba.
 
Od 2020 roku jest członkiem Zespołu Ekspertów Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Warszawie, a od 2022 pełni funkcję Przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Ponadto, od 2022 roku zasiada w Jury Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Obecnie prowadzi projekty dwóch kolejnych stacji metra na I linii: Stacja A12 – Plac Politechniki oraz A16 – Muranów.
 
Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij wpis:

13 marca 2024