ZAPRASZAMY NA FESTIWAL NAUKI 2018 W WSEIZ

ZAPRASZAMY NA FESTIWAL NAUKI 2018 W WSEIZ

IMG 7342

W ramach XXII Festiwalu Nauki Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie serdecznie zaprasza na wydarzenia organizowane przez naszą Uczelnię. W programie: warsztaty architektoniczne (budowanie wieżowca z papieru), tworzenie lasu w słoiku oraz warsztaty „Jak powinna wyglądać przestrzeń przyjazna dzieciom imłodzieży”. Wydarzenia odbędą się 24, 25 i 26 września.

24.09.2018, godz. 16-17:30, ul. Rejtana 16

WARSZTATY ZOSTAŁY ODWOŁANE Z POWODU CHOROBY PROWADZĄCEGO.

PODRĘCZNY DMUCHANY WIEŻOWIEC – PAPIERCITY

Zbuduj z nami swój osobisty kieszonkowy drapacz chmur. Czy potrafisz zbudować obiekt, który sięgnie trzeciego piętra? Czy twój podręczny wieżowiec może być jeszcze wyższy?

Warsztat architektoniczny ma pomóc zrozumieć czynniki wpływającą na budynki: grawitacje, wiatr i innych budowniczych. Będziemy konstruowali dmuchane drapacze chmur. Jak wysoko uda nam się sięgnąć?

Warsztaty poprowadzi architekt Karol Szparkowski. Dla osób od 15 roku życia oraz dzieci z opiekunami.

25.09.2018, godz. 16-17:30, ul. Rejtana 16

WARSZTATY TWORZENIA LASU W SŁOIKU

Uwaga! Limit miejsc został wyczerpany.

Zapraszamy do udziału w warsztatach tworzenia lasów w słojach. Każdy uczestnik ma okazję do stworzenia jedynej w swoim rodzaju, naturalnej ozdoby wnętrza, a zarazem ciekawego eksperymentu. Wykreowany przez nas mikroświat zaczyna żyć własnym życiem i funkcjonuje podobnie jak świat zewnętrzny. Ten zamknięty, samowystarczalny i ciągle rozwijający się ekosystem będzie ciekawym obiektem do obserwacji zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego, jak i architektury krajobrazu. To niezwykłe doświadczenie, które angażuje każdego, bez względu na wiek. Jednocześnie warsztat to doskonały sposób na relaks i medytację w kontakcie z naturą. Warsztaty poprowadzi Klaudia Ślusarz.

26.09.2017, godz. 17-18:30, ul. Olszewska 12

WARSZTATY „JAK POWINNA WYGLĄDAĆ PRZESTRZEŃ PRZYJAZNA DZIECIOM I MŁODZIEŻY”

Warsztaty będą polegały na roboczej dyskusji z najmłodszymi mieszkańcami miasta nt. ich potrzeb i wizji przestrzeni wypoczynkowej w mieście (placu, skweru); uczestniczy będą mieli szansę wykreowania elementów zagospodarowania przestrzeni, używając kartonów, papieru oraz kredek i flamastrów – w efekcie powstanie robocza makieta ilustrująca zgłoszone pomysły. Warsztaty poprowadzi mgr inż. arch. Izabela Sobierajska.

Zachęcamy do udziału! Cały program Festiwalu Nauki dostępny jest tutaj. Utworzyliśmy także facebookowe wydarzenie „Festiwal Nauki w WSEiZ”.

  

Udostępnij wpis:

11 września 2018