ZAPRASZAMY NA FESTIWAL NAUKI 2019 W WSEiZ

ZAPRASZAMY NA FESTIWAL NAUKI 2019 W WSEiZ

IMG 7342

W piątek 20 września rozpocznie się w Warszawie XXIII Festiwal Nauki. W Festiwalu, który na stałe wpisał się w naukowy krajobraz stolicy WSEiZ bierze udział już po raz siódmy. Serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach zorganizowanych przez naszą Uczelnię. W programie: wystawa prac studentów kierunku Architektura pt. REWALORYZACJA WNĘTRZ oraz warszty urbanistyczno-architektoniczne, podczas których uczestnicy zbudują makietę miasta z klocków lego. Wydarzenia odbędą się 23 i 25 września br.

1. WERNISAŻ WYSTAWY PRAC STUDENTÓW VII SEMESTRU, KIERUNKU ARCHITEKTURA PT. REWALORYZACJA WNĘTRZ.

23.09.2019, godz. 17.00, ul. Rejtana 16

Prezentowanne na wystawie prace powstały podczas zajęć prowadzonych przez prof. Marka Rojka. Na zajęciach z Rewaloryzacji Wnętrz, wraz ze studentami zająłem się przekształceniami istniejących wnętrz zabytkowych na wnętrza, które będą mogły przyjąć inne, nowe funkcje. Niszczejące stare dworce, fabryki, wieże ciśnień, pałace, dworki mogą być z powodzeniem wykorzystane na cele muzealne, handlowe, mieszkalne lub na miejsca integracji społecznej. Staram się uwrażliwić studentów na możliwości zastosowania różnych stylów wnętrzarskich: historycznych, etnicznych, współczesnych i odpowiedniego ich doboru do funkcji, charakteru, a także skali projektowanych wnętrz. Tak prof. Rojek pisze o zajęciach, których efekty będziemy mogli zobaczyć podczas wystawy.

W ramach Festiwalu Nauki wystawę będzie można zwiedzać do 1.X.2019 r.

2. WARSZTATY URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNE ARCHIBRICK

25.09.2019, godz. 16.00-17.30, ul. Rejtana 16

Zapraszamy do udziału w warsztatach, w trakcie których wykorzystując klocki LEGO, poznamy tajniki projektowania i modelowania makiet architektoniczno-urbanistycznych. Makiety powstaną zgodnie z obowiązującymi zasadami urbanistyki czyli ładu przestrzennego i kształtowania kompozycji przestrzennej. Warsztaty poprowadzą studenci z koła naukowego Archibrick.

Zachęcamy do udziału! Cały program Festiwalu Nauki dostępny jest tutaj.

  

Udostępnij wpis:

19 września 2019