XXI FESTIWAL NAUKI W WSEiZ

XXI FESTIWAL NAUKI W WSEiZ

  IMG 7342

W ramach XXI Festiwalu Nauki Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie serdecznie zaprasza na wydarzenia organizowane przez naszą Uczelnię.

 

1. Zasady i techniki projektowania skutecznych prezentacji multimedialnych

Prowadząca: mgr inż. Iwona Lewandowska, 26 IX, godz. 17, od 16 lat

Prowadząca wykład zaprezentuje teorię prof. R. E. Mayera tłumaczącą, w jaki sposób  mózg człowieka przetwarza słowo i obraz oraz dlaczego nie pamiętamy niektórych informacji, które usłyszymy, zobaczymy lub przeczytamy. Następnie omówi naukowo potwierdzone, formułowane przez ostatnie lata  przez badaczy z całego świata, psychologiczne  zasady  projektowania przekazu informacji w oparciu o multimedialny tekst pisany i mówiony, dźwięk, oraz obraz statyczny i dynamiczny, w tym zasady animacji zaproponowane przez prof. M. Bertancourt. Scharakteryzuje osiem zasad prof. S.M. Kosslyn’a determinujących skuteczność prezentacji tworzonej w oparciu o slajdy programu MS Power Point.

Przekazywane w trakcie wykładu  informacje teoretyczne ilustrowane będą licznymi slajdami. Pokazane zostaną również i szeroko omówione przykłady slajdów, które ze względu na swoje zalety lub zawarte w nich błędy odegrały  istotną rolę w życiu współczesnego społeczeństwa.

Miejsce: budynek WSEiZ, ul. Rejtana 16

2. Papierowy wieżowiec – papierowe miasto 3.0

Prowadzący: arch. Karol Szparkowski, 28 IX, godz. 17, od 15 lat

Każdy z nas jest trochę architektem. Każdy chętnie wypowiada się jak powinno wyglądać miasto. Ale czy na pewno znamy prawa nim rządzące? Jak się rozwija, jakie zdarzenia je kształtują? Warsztat architektoniczny ma pomóc zrozumieć energię wpływającą na miasto. Będziemy budowali papierowe drapacze chmur. Jak wysoko uda nam się sięgnąć?

Miejsce: budynek WSEiZ, ul. Rejtana 16

Wydarzenie na Facebooku.

Warsztaty z tamtego roku.

Festiwal Nauki  jest  głosem  naukowców  przekonanych,  że  o współczesnej nauce należy rozmawiać ze społeczeństwem, udostępniać  wiedzę  i  najnowsze  odkrycia.

Więcej informacji o Festiwalu.

Udostępnij wpis:

22 września 2017