Wystawa pt. Współtworzenie

Wystawa

Serdecznie zapraszamy już 18 czerwca 2024 r. na wernisaż wystawy pt. Współtworzenie, który odbędzie się w atrium budynku WSEiZ przy ulicy Rejtana 16 o godzinie 15:00.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane prace studentów I i IV semestru Architektury Wnętrz Pracowni Podstaw Projektowania mgr sztuki Barbary Wołosz Naturalne formy strukturalne wyrzucone przez morze.

Celem ćwiczenia realizowanego w ramach zajęć z Podstaw Projektowania było poznanie fizycznych i wizualnych właściwości oraz dyscyplina kształtowania i podporządkowania sobie tworzywa. Tworzywem był papier, najdostępniejszy i podatny na kształtowanie materiał do nauki o naturze konstrukcji, która służy w równym stopniu technice, co sztuce. Podstawowe operacje to: składanie, zginanie, formowanie różnych wypukłości, usztywnianie poprzez składanie, plastyczne cięcia, załamania lub rolowania. Metoda działania – samodzielne odkrywanie i doświadczanie artystycznych możliwości projektowania. W oparciu o siatki geometryczne, stosując metody tworzenia reliefu: załamania, przecinania odginania itp. studenci mieli wypracować rytm elementów związanych z jedną płaszczyzną.

Udostępnij wpis:

12 czerwca 2024