WYSTAWA PRAC STUDENTÓW WZORNICTWA WSEIZ PT. „PIERWSZY ROK”

WYSTAWA PRAC STUDENTÓW WZORNICTWA WSEIZ PT. „PIERWSZY ROK”

dni 004Galeria Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie serdecznie zaprasza na wystawę prac studentów Wzornictwa WSEIZ pod kierunkiem Profesora Wojciecha Małolepszego i Profesora Jerzego Mizery pt. „PIERWSZY ROK”. Wernisaż wystawy odbył się 18.10.2012 r. o godz. 14.00. Miejsce wystawy: Atrium Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, ul. Rejtana 16. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 08.11.2012 r.

 

Na wystawie pokazane zostały odpowiedzi studentów na zadania wydane przez: pracownie projektowe, komunikacji wizualnej, malarstwa, rysunku i rzeźby, a także obróbki tworzyw, w pracowni modelowania, technologii konstrukcji przemysłowych oraz w pracowni rysunku technicznego.

 

Można powiedzieć za Ludwikiem XIV, że „dzieła sztuki zależą od wyobraźni autorów i nie mogą być obiektem żadnych innych praw jak ich geniuszu”, ale w tym samym dekrecie Ludwik XIV zawarł pogląd, „… że jej produkty (sztuki) nie znajdują się wśród tych, które są niezbędne dla zaspokojenia podstawowych potrzeb obywateli lecz tych, które służą przyjemności, zachwytowi oraz dla podziwu”. Wystawa jest próbą pokazania połączenia tych nakreślonych w dekrecie Ludwika XIV postaw – artysty i projektanta.

Udostępnij wpis:

27 maja 2013