WYSTAWA MALARSTWA WYKŁADOWCY WSEIZ DR PIOTRA PAŃKOWSKIEGO

WYSTAWA MALARSTWA WYKŁADOWCY WSEIZ DR PIOTRA PAŃKOWSKIEGO

IMG 7342

Serdecznie zapraszamy na wystawę p. dr Piotra Pańkowskiego, malarza, rysownika oraz wykładowcy na Wydziale Architektury WSEiZ, który uczy naszych studentów rysunku. Wernisaż wystawy “Pokłon zwierząt” odbędzie się 12 stycznia 2019 o godz. 17, na ul. Szwedzkiej 2/4 (hala nr 8). Jeden z obrazów dr. Pańkowskiego będzie można wylicytować na wigilijnej aukcji charytatywnej na naszej Uczelni (20 grudnia o godz. 15).

„Zapraszam na wystawę mojego malarstwa, która nosi tytuł „Pokłon zwierząt”. W sztuce wielokrotnie przedstawiano żłóbek betlejemski i adorujących małego Jezusa ludzi. Były również zwierzęta, ale w tle. Na mojej wystawie są one głównymi bohaterami. Mędrców, Królów i Pasterzy oczekuje wśród Gości.

Wystawa ma charakter jasełkowy, świąteczny. Byłoby mi miło gościć dzieci, młodzież i dorosłych. Miejscie trochę wolnego czasu, żeby porozmawiać, przekąsić, wypić, pooglądać. Dzieci będą mogły porysować.

Wystawa będzie otwarta w sobotę i niedzielę 12 i 13 stycznia 2019. Wernisaż odbędzie się w sobotę 12 stycznia między godziną 17 a 22. Miejsce: Warszawa, ul. Szwedzka 2/4, hala nr 8.

Piotr Pańkowski

Malarz był mentorem nieformalnej grupy rysowniczej „5 na 5” złożonej ze studentów  Architektury WSEiZ. Tak pisali o dr. Pańkowskim: „Opiekun, wystarczy jedna jego kreska na naszych rysunkach, aby nabrały one sensu. Inspirujący, poszerzający horyzonty i zarażający pasją nauczyciel. Człowiek renesansu. Ojciec, guru, mentor, nauczyciel, nasz przewodnik, towarzysz. Człowiek z duszą… Dzięki niemu rysowanie nabiera innego znaczenia. Nie ważne kto jak rysuje, ważne jest to, co w danym momencie każdy z nas zauważy i jak to zinterpretuje, przelewając swoją wizję na kartkę. Ważne są odczucia a nie umiejętności. Humor – mistrz…na serio. Fajnie spędzać z nim czas”.

  

Udostępnij wpis:

14 grudnia 2018