Wystawa laureatów konkursu Young Design 2023

Young Design 2023

System wspomagający montaż urządzeń OZE w domach modułowych, narzędzie do materializacji emocji czy kompaktowy odsalacz wody to projekty, które zyskały uznanie jury XVI edycji konkursu dla młodych projektantów Young Design organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Można je już oglądać na specjalnej wystawie połączonej z prezentacją projektów nagrodzonych na przestrzeni 15 lat historii konkursu.

W tym roku odbyła się już XVI edycja ogólnopolskiego konkursu Young Design. Nawiązuje do odkrywczej działalności patrona roku – Mikołaja Kopernika. Podczas gali finałowej zostały zaprezentowane prototypy i produkty tegorocznych Laureatów konkursu. Otwarto też wystawę pokonkursową połączoną z wystawą retrospektywną, którą można już bezpłatnie obejrzeć przy ulicy Świętojerskiej 5/7.

Na przestrzeni ostatnich 15 lat wielu początkujących wówczas twórców zyskało uznanie i rozwinęło swoje kariery. Ich prace można obejrzeć obok tegorocznych zwycięskich projektów.

Wśród zwycięskich projektów z ubiegłych lat znajduje się Instrument Miejski – projekt wykładowcy WSEiZ mgr. sztuki Jana Pfeifera.

Wystawę pokonkursową połączoną z retrospektywą można oglądać do 30 lipca 2023 roku w sali wystawienniczej im. prof. Wandy Telakowskiej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (ul. Świętojerska 5/7 w Warszawie) od poniedziałku do piątku w godzinach 11:.00-19:00 oraz w weekendy w godzinach 12:00-19:00. Wstęp jest wolny.

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/oto-wspolczesni-odkrywcy-i-odkrywczynie-wystawa-laureatow-konkursu-young-design

Udostępnij wpis:

13 czerwca 2023