Wystawa FORMA I ŚWIATŁO

FORMA I ŚWIATŁO

Szanowni Państwo,
po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi wracam do prezentacji prac studentów naszej Uczelni w formie wystaw. Na pierwszą od ponad roku ekspozycję zapraszamy serdecznie do Galerii WSEiZ przy ul. Rejtana 16. Wystawa pt. FORMA I ŚWIATŁO to prezentacja prac studentów I-go roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku Architektura Wnętrz wykonanych na zajęciach z Podstaw Projektowania w latach 2015–2020. Wernisaż wystawy odbędzie się 28.09.2021 r. o godzinie 14.00.

Prace wykonane zostały przez studentów I semestru Architektury Wnętrz pod kierunkiem mgr sztuki Barbary Wołosz oraz mgr sztuki Urszuli Wodnickiej-Kasprzak.

Celem ćwiczenia realizowanego w ramach zajęć z Podstaw Projektowania było poznanie fizycznych i wizualnych właściwości oraz dyscyplina kształtowania i podporządkowania sobie tworzywa. Tworzywem był papier, najdostępniejszy i podatny na kształtowanie materiał do nauki o naturze konstrukcji, która służy w równym stopniu technice, co sztuce. Podstawowe operacje to: składanie, zginanie, formowanie różnych wypukłości, usztywnianie poprzez składanie, plastyczne cięcia, załamania lub rolowania. Metoda działania – samodzielne odkrywanie i doświadczanie artystycznych możliwości projektowania. W oparciu o siatki geometryczne, stosując metody tworzenia reliefu: załamania, przecinania odginania itp. studenci mieli wypracować rytm elementów związanych z jedną płaszczyzną.

 

Udostępnij wpis:

24 września 2021