WYSTAWA ARCHITEKTONICZNA PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ LAUREATEM NAGRODY PREZYDENTA WARSZAWY

WYSTAWA ARCHITEKTONICZNA PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ LAUREATEM NAGRODY PREZYDENTA WARSZAWY

IMG 7342

Wystawa „Plany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach”, którą można było obejrzeć między 25 maja a 12 czerwca br. w pawilonie wystawienniczym SARP zdobyła Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „najlepsze wydarzenie architektoniczne”.

Na wystawie można zobaczyć ponad 2000 projektów i planów prezentujących wizje i marzenia o Warszawie, w tym budynki użyteczności publicznej, budynki mieszkalne i wiele innych. Dziesięć projektów przedstawionych na wystawie to prace dyplomowe studentów kierunku Architektura WSEiZ. W wystawie, obok architektonicznych sław, brali udział wyłącznie studenci WSEiZ oraz Politechniki Warszawskiej, co wskazuje na wysoki poziom prezentowanych przez naszych studentów projektów.

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy przyznawana jest od 3 lat w kategoriach: grand prix, nagroda publiczności, najlepszy budynek komercyjny, najlepszy obiekt mieszkalny, najlepsza rewitalizacja, najlepsza przestrzeń publiczna, najlepsze wydarzenie architektoniczne, najlepszy budynek użyteczności publicznej. Nagroda została ufundowana, „aby docenić wybitnych architektów a tym samym realizacje wyróżniające się wysokim poziomem rozwiązań przestrzennych i walorami estetycznymi”.

  

Udostępnij wpis:

28 listopada 2017