WYKŁADOWCA WZORNICTWA Z WYKŁADEM WE FRANCJI

WYKŁADOWCA WZORNICTWA Z WYKŁADEM WE FRANCJI

IMG 7342

28 listopada 2018 p. mgr sztuki Jan Diehl-Michałowski, wykładowca na Wydziale Architektury WSEiZ, wygłosił w Dijon wykład na temat Polskiej Szkoły Plakatu. Wydarzenie odbyło się w École Nationale Supérieure d’Art. Wyjazd doszedł do skutku dzięki programowi Erasmus+ dla pracowników naszej Uczelni.

Oprócz wykładu pan mgr Diehl-Michałowski przeprowadził warsztaty ze studentami: „TypoPolo – polska typografia lat 90. i współczesna typografia w Polsce” oraz „Josef Muller Brockemann i system siatek graficznych – praca nad muzeum wyimaginowanym”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pobytu. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Jan Diehl-Michałowski zajmuje się projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną. Od 2012 roku działa w ramach Michałowski Studio. Odbył wymianę zagraniczną w Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Strasburgu (2012/13) i studiował na Sorbonie Nowej – Paris 3 (2013/14). Absolwent Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie (2015, wyróżnienie dziekańskie). Doktorant na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie (projektowanie graficzne a przestrzeń publiczna). Stypendysta Rządu Francuskiego (2013) i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2017). Pracownik Wydziału Architektury w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania na kierunku Wzornictwo.

Udostępnij wpis:

4 stycznia 2019