WYKŁADOWCA WSEIZ WE FRANCJI

WYKŁADOWCA WSEIZ WE FRANCJI

IMG 7342

Wykładowca na Wydziale Architektury WSEiZ p. mgr sztuki Jan Diehl Michałowski 28 listopada 2018 w Dijon wygłosi wykład na temat Polskiej Szkoły Plakatu. Wydarzenie odbędzie się w École Nationale Supérieure d’Art. Nasz wykładowca będzie przebywał we Francji w ramach programu Erasmus+ dla wykładowców.

Wykład odbędzie się 28.11.2018 w godz. 18-20. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: communication@ensa-dijon.fr

Polska Szkoła Plakatu to – wbrew częstym przekonaniom – relatywnie krótki okres w historii projektowania graficznego drugiej połowy XX wieku. Zjawisko to narodziło się w środowisku grafików, związanych głównie z Wydziałem Grafiki ASP w Warszawie, m.in.: Henrykiem Tomaszewskim, Józefem Mroszczakiem, Maciejem Urbańcem, Mieczysławem Wasilewskim, Janem Młodożeńcem. Ten specyficzny sposób plastycznej wypowiedzi wywarł ogromny wpływ na myślenie o plakacie w Europie i na całym świecie. Pomimo bardzo trudnej rzeczywistości lat 60. i 70. postać profesora Henryka Tomaszewskiego przyciągała do Warszawy zagranicznych studentów m.in. Gerarda Paris-Clavela, Michela Quareza czy Alaina le Querneca).

Jan Diehl Michałowski zajmuje się projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną. Od 2012 roku działa w ramach Michałowski Studio. Odbył wymianę zagraniczną w Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Strasburgu (2012/13) i studiował na Sorbonie Nowej – Paris 3 (2013/14). Absolwent Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie (2015, wyróżnienie dziekańskie). Doktorant na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie (projektowanie graficzne a przestrzeń publiczna). Stypendysta Rządu Francuskiego (2013) i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2017). Pracownik Wydziału Architektury w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania.

Partnerzy wydarzenia: Instytut Polski w Paryżu, Muzeum Plakatu w Warszawie, STGU – Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Erasmus+, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, École Nationale Supérieure d’Art de Dijon, Laic Type Foundry.

  

Udostępnij wpis:

22 listopada 2018