WYKŁAD OTWARTY WSZ PT. ZESPOŁY BÓLOWE KRĘGOSŁUPA – LECZENIE I PROFILAKTYKA

WYKŁAD OTWARTY WSZ PT. ZESPOŁY BÓLOWE KRĘGOSŁUPA – LECZENIE I PROFILAKTYKA

IMG 7342

Warszawska Szkoła Zdrowia działająca przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania zaprasza na wykład otwarty pt. Zespoły bólowe kręgosłupa – leczenie i profilaktyka , który wygłosi dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12. maja 2015 r. o godz. 17.00, w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie przy ulicy Rejtana 16. Wstęp wolny!

Ciężka praca fizyczna, wielogodzinne przebywanie w pozycji siedzącej mają ogromny wpływ na stan naszego kręgosłupa. Bóle kręgosłupa czyli zespół objawów o różnych przyczynach i nasileniu, w krajach rozwiniętych osiągnęły rozmiary epidemii. Szacuje się, że niemal połowa Polaków powyżej 15 roku życia cierpi na stałe bądź okresowe bóle kręgosłupa. Istotne dla leczenia jest ocenienie charakteru dolegliwości bólowych, ich natężenia, historii powstania i konsekwencji, jakie wywołują.

Choroby kręgosłupa, nawet te które wydają się niezbyt groźne, mają wpływ na stan całego organizmu oraz właściwe funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zespołów bólowych kręgosłupa, a przede wszystkim dbanie o kondycję fizyczną, zachowanie odpowiedniej pozycji ciała podczas pracy oraz równomierne obciążanie kręgosłupa.

Z właściwymi wyborami działań leczniczych, a zwłaszcza profilaktycznych, zapozna nas wybitna specjalistka dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka,  kierownik Zakładu Rehabilitacji w Pediatrii i Neurologii AWF w Warszawie.

 

Udostępnij wpis:

8 maja 2015