WYKŁAD OTWARTY WSZ PT. DLACZEGO AZBEST JEST GROŹNY?

WYKŁAD OTWARTY WSZ PT. DLACZEGO AZBEST JEST GROŹNY?

IMG 7342

Warszawska Szkoła Zdrowia działająca przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania zaprasza na wykład otwarty pt. „Dlaczego azbest jest groźny?” , który wygłosi mgr Agnieszka Chruścikowska. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 16. czerwca 2015 r. o godz. 17.00, w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie przy ulicy Rejtana 16. Wstęp wolny!

Azbest, ze względu na swoje zalety, był szeroko stosowany od ponad 100 lat do produkcji wielu wyrobów przemysłowych.  Ze względu na silne rakotwórcze działanie w 1997 roku w Polsce wprowadzono zakaz stosowania azbestu i wyrobów zawierających azbest.  

Pomimo zakazu produkcji i stosowania wyrobów azbestowych, istnieje potrzeba dalszego podejmowania działań w celu minimalizowania  ryzyka zdrowotnego dla ludności.  Nadal ma miejsce pylenie – w coraz większym stopniu – z uszkodzonych powierzchni płyt na dachach i elewacjach budynków. usuwanie z dachów i elewacji wyrobów, zawierających azbest, istnieje też skażenie środowiska pyłem azbestu, pochodzącym z „dzikich wysypisk odpadów”.  Chorobotwórcze działanie azbestu ma miejsce w wyniku wdychania włókien, zawieszonych w powietrzu. Dopóki włókna nie są uwalniane do powietrza i nie występuje ich wdychanie, wyroby z udziałem azbestu nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Z niebezpieczeństwami  zdrowotnymi, związanymi z obecnością azbestu w naszym życiu zapozna nas mgr Agnieszka Chruścikowska  z Zakładu Biologii Medycznej  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  w Warszawie.

Udostępnij wpis:

11 czerwca 2015