WYKŁAD OTWARTY WSZ PT. DIAGNOSTYKA I LECZENIE PRZEWLEKŁEJ CHOROBY ŻYLNEJ CZ. 1

WYKŁAD OTWARTY WSZ PT. DIAGNOSTYKA I LECZENIE PRZEWLEKŁEJ CHOROBY ŻYLNEJ CZ. 1

IMG 7342

Warszawska Szkoła Zdrowia działająca przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania zaprasza na wykład otwarty pt. Diagnostyka i leczenie przewlekłej choroby żylnej cz.1 , który wygłosi dr n. med. Tomasz Grzela. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 10. marca 2015 r. o godz. 17.00, w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie przy ulicy Rejtana 16. Wstęp wolny!

Choroby żył mają różne oblicza. U jednych występują pod postacią drobnych licznych pajączków, lub znacznie poszerzonych żył podskórnych, u innych rozwijają się w pełną postać choroby żylakowej. Ze względu na odmienny przebieg, leczenie, rokowanie i zagrożenie dla dalszego zdrowia i życia należy rozróżniać zakrzepicę żył głębokich od zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych. Na choroby żył cierpi około 20% osób do 20-go roku życia, zdecydowanie częściej występują one u osób starszych. Ocenia się, że w Polsce co roku przybywa 50–80 tys. nowych chorych z zakrzepicą żylną.

Na czym polega choroba żylakowa, czy pajączkom, naczyniakom możemy zapobiegać, jak leczyć choroby żył, czy zastosowanie technik wewnątrznaczyniowych zrewolucjonizowało sposób leczenia chorych z żylakami? Na te i inne pytania odpowie wybitny specjalista, dr n. med. Tomasz Grzela specjalista chirurgii ogólnej,  flebolog z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii WUM w Warszawie. Od wielu lat członek Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.

Udostępnij wpis:

5 marca 2015