WYKŁAD OTWARTY WSZ NT. PERSONALIZACJI LECZENIA

WYKŁAD OTWARTY WSZ NT. PERSONALIZACJI LECZENIA

IMG 7342

Warszawska Szkoła Zdrowia działająca przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania zaprasza na wykład otwarty pt. „Terapia szyta na miarę. Czy indywidualizacja terapii jest konieczna?”, który wygłosi prof. dr hab. Piotr Tomaszewski, Dziekan Wydziału Ekologii WSEiZ. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 13. października 2015 r. o godz. 17.00, w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie przy ulicy Rejtana 16. Wstęp wolny!

Wszyscy jesteśmy  podobnie zbudowani, mamy te same tkanki czy narządy, podobnie funkcjonujemy. Jednak „podobni” nie oznacza „tacy sami”. Istniejące różnice mogą mieć znaczenie dla terapii w przypadku atakujących nas chorób. Podejmując decyzje terapeutyczne w oparciu o indywidualne cechy biologiczne chorego, zwiększa się skuteczność zastosowanej terapii, minimalizując ryzyko toksyczności i działań niepożądanych.

Czy przestawimy się na spersonalizowanie leczenia,na terapie celowane? Co z przyszłością medycyny tradycyjnej? Czy zawsze jest potrzebne „leczenie na miarę”? Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli nam wybitny specjalista, prof. dr hab. Piotr Tomaszewski, dziekan Wydziału Ekologii Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Udostępnij wpis:

9 października 2015