WYKŁAD OTWARTY WARSZAWSKIEJ SZKOŁY ZDROWIA NT. CHORÓB UROLOGICZNYCH

WYKŁAD OTWARTY WARSZAWSKIEJ SZKOŁY ZDROWIA NT. CHORÓB UROLOGICZNYCH

IMG 7342

W Warszawskiej Szkole Zdrowia działającej przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania odbędzie się wykład otwarty pt. „Choroby urologiczne, zapobieganie i leczenie”, który wygłosił dr Jacek Borowski z Zakładu Urologii WUM. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 10. grudnia 2013 r., o godz. 18.00, w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie przy ulicy Rejtana 16. Serdecznie zapraszamy!

W związku z postępującym starzeniem się społeczeństwa, schorzenia urologiczne stają się coraz bardziej powszechne. Mogą mieć rozmaity charakter, są to m.in.: kamienie nerkowe i moczowodowe, nowotwory prostaty, jądra, nerki, pęcherza, prącia, cewki moczowej, łagodny rozrost prostaty, zaburzenia funkcji seksualnych (m.in. zaburzenia wzwodu)  niepłodność męska, nietrzymanie moczu, nadreaktywność pęcherza, bóle w obrębie miednicy, infekcje dróg moczowych i inne. Ze względu na różnorodność występujących problemów klinicznych urolog musi posiadać wiedzę m. in. z interny, pediatrii, ginekologii.  Urolodzy,  analizując funkcjonowanie układu moczowo-płciowego, podejmują właściwą decyzję o leczeniu zachowawczym lub operacyjnym.

We wrześniu, już po raz kolejny, odbyła się w Polsce cykliczna, coroczna, społeczna akcja „Tydzień Urologii”, akcja informacyjno-edukacyjna poświęcona rozpowszechnieniu wiedzy na temat chorób urologicznych. W tym roku tematem wiodącym były choroby gruczołu krokowego i kamica układu moczowego.

Czy o stan zdrowotny układu moczopłciowego musimy się martwić? Jakie są możliwości polskiej urologii? Jakie działania profilaktyczne możemy podejmować? Na te i inne pytania odpowie dr Jacek Borowski z Zakładu Urologii WUM.

 

Udostępnij wpis:

9 grudnia 2013