Wykład otwarty "W świecie sów"

Wykład otwarty

Serdecznie zapraszamy miłośników sów oraz wszystkich tych, którzy chcą poznać biologię tych ciekawych ptaków na wykład otwarty „W świecie sów”. Wykład, w formie webinaru odbędzie się na platformie Zoom, w poniedziałek 22.11.2021 r. o godz. 18.00.

Na spotkaniu usłyszymy nieco o biologii sów, ich zachowaniach oraz cechach siedlisk preferowanych przez poszczególne gatunki. Posłuchamy głosów niektórych gatunków. Dowiemy się, jak prowadzi się badania sów i jakie zagrożenia czyhają na te ciekawe i piękne ptaki.

Wykładowca Danuta Pepłowska-Marczak, doktor nauk biologicznych, o specjalności ornitologia. Od lat prowadzi badania ekologiczne nad populacjami ptaków leśnych, w tym dziuplaków. Wyniki swoich prac, publikuje w czasopismach naukowych. Współpracowała z naukowcami zagranicznymi, często wspólnie prowadząc badania w ich krajach, np. na terenie Francji. Szczególnie wiele czasu poświęca na obserwacje ptaków leśnych oraz sów i lelka. Znacznie gospodarki leśnej oraz wszelkich form ochrony przyrody, w zachowaniu różnorodności ptaków leśnych, to temat, który szczególnie interesuje panią doktor. Dodatkowo pani doktor jest ekspertem, przy ocenach oddziaływania działalności gospodarczej, w obszarach zurbanizowanych, na ptaki. Ulubione obszary obserwacji ptaków, to Puszcze Knyszyńska, Kampinoska oraz Napiwodzko-Ramudzka oraz Bałkany.

Aby dołączyć do webinaru KLIKNIJ TUTAJ,
lub zaloguj się do programu Zoom:
Meeting ID: 936 3595 0396
Passcode: 665407

Udostępnij wpis:

15 listopada 2021