WYKŁAD OTWARTY „PARYŻ VAL D’EUROPE - MIASTO XXI WIEKU”

WYKŁAD OTWARTY „PARYŻ VAL D’EUROPE - MIASTO XXI WIEKU”

IMG 7342

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty p. Elżbiety Tomaszewskiej-Taton, architektki i urbanistki, na temat Val d’Europe – nowego miasta powstałego w regionie paryskim w 1987 r. Wykład odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2019 godz. 12 w sali 4 (Rejtana 16).

Val d’Europe to nowe miasto powstałe w 1987 r. w regionie paryskim w wyniku partnerstwa publiczno-prywanego między Francją a Disneylandem. Miasto przewidziane docelowo na 60 tysięcy mieszkańców, liczące aktualnie 30 tysięcy mieszkańców. Było ono początkowo przeznaczone do obsługi największego w Europie kompleksu turystycznego Disneyland, przyjmującego rocznie 15 milionów gości. Mamy tu do czynienia z sytuacją wyjątkową, kiedy miasto powstaje w ciągu kilku lat na dziewiczym terenie, podczas gdy w warunkach normalnych ten proces rozkłada się na dziesięciolecia. Więcej na ten arcyciekawy temat na wykładzie.

Arch. Elżbieta Tomaszewska-Taton – absolwentka architektury na Politechnice Łódzkiej oraz studiów podyplomowych w Paryżu. Pracowała w kilku paryskich biurach architektonicznych, gdzie między innymi zajmowała się realizacją koncepcji urbanistycznej projektu dzielnicy mieszkaniowej ZAC des Studios w Val d’Europe.

Udostępnij wpis:

4 czerwca 2019