Hiszpański architekt prof. Cristobal CRESPO wygłosi wykład otwarty dla studentów WSEiZ

prof. Cristobal CRESPO w WSEiZ
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie na wykład otwarty hiszpańskiego architekta prof. Cristobal CRESPO, wykładowcy Escola Técnica Superior (ETS) de Arquitectura Universidade da Coruña.

Wykład pt. GALICIA (SPAIN) – 21st CENTURY ARCHITECTURE odbędzie się 30.11.2021 r. na platformie ZOOM.

Prelekcja prowadzona w języku angielskim poświęcona będzie współczesnej architekturze hiszpańskiego regionu Galicja. W swojej prezentacji prof. CRESPO przedstawi 50 prac stworzonych przez 50 różnych architektów bądź zespołów architektonicznych pochodzących z Galicji. Wszystkie przedstawione projekty wykonane zostały w latach 2000-2021. Prezentują one podejście, poprzez immersję, do wysokiej aktywności intelektualnej, która jest często niezrozumiana i niedoceniana. Celem wykładu nie jest zagłębianie się w techniczne czy teoretyczne aspekty, a jedynie pokazanie, że daleko poza sensacyjnymi tematami, takimi jak „brzydota” czy „bańka na rynku nieruchomości” istnieje ważna grupa architektów, którzy poprzez swoją działalność nadają ciągłość naszej kulturze i naszemu dziedzictwu.

Dane do logowania:
Meeting ID: 947 1118 8332
Passcode: 147150
lub Join Zoom Meeting

Na wykład prof. CRESPO zapraszamy serdecznie nie tylko studentów kierunku Architektura WSEiZ, ale wszystkich pasjonujących się tym tematem.

prof. Cristobal CRESPO tak opisuje przebiego swojej kariery „Studia na wydziale architektury ukończyłem w 1989 roku. Pierwsze kroki w w zawodzie architekta stawiałem wraz z Antonio Raya i Carlos Quintans, z którymi prowadziliśmy wspólna działalność do 2002. W kolejnych latach rozpocząłem współpracę z architektami z pracowni architektonicznej VIER oraz z Antonio Raya, Santiago Sánchez i Enrique Antelo.

Miałem także szczęście pracować z największymi autorytetami naszej lokalnej architektury, takimi jak Juan Luis Dalda, Alberto Noguerol, Rafael Baltar i Andrés Fdez‐Albalat. To m.in. dzięki nim nauczyłem się rozumieć architekturę, jako sztukę a także poznałem sposób ich pracy, co było dla mnie niezwykle kształcącym doświadczeniem. Moja wdzięczność wobec nich jest niezmierna.

Z sentymentem wspominam takie projekty jak wykonanie przebudowy teatru Colon w Coruna, małej restauracji na plaży w Balares czy basenu w Toro. W swojej karierze architekta zarówno indywidualnej, jaki zespołowej otrzymałem wiele nagród, wśród nich chciałbym wymienić nagrody: Camunas, COAG oraz Galan Carvajal. Projekty, które miałem przyjemność tworzyć lub współtworzyć prezentowane były na wielu wystawach zagranicznych i międzynarodowych.

Od 1991 r. pracuję uczę w Architectural Design Area of the ETS of Architecture of A Coruña, gdzie między rokiem 2005 a 2011 pełniłem obowiązki zastępcy dyrektora, a obecnie sprawuję funkcję jej dyrektora. Praca ze studentami jest dla mnie niezwykle cenna i rozwijająca. Jest to idealna okazja by dzielić się doświadczeniami ze współpracownikami oraz studentami, którzy swoja pracą udowadniają, że architektura to sztuka przyszłości. Te cenne doświadczenia są dla mnie niezwykle ważne i napędzają mnie do działania.”

Udostępnij wpis:

24 listopada 2021