Warszawska Szkoła Zdrowia zaprasza na wykład otwarty nt. depresji

Warszawska Szkoła Zdrowia zaprasza na wykład otwarty nt. depresji

IMG 7342

Warszawska Szkoła Zdrowia działająca przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania zaprasza na wykład otwarty pt. „Depresje w ciągu życia ludzkiego”, który wygłosi prof. dr hab. n. med. Tadeusz Parnowski, kierownik II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 lutego 2016 r.o godz. 17:00 w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania przy ul. Rejtana 16. Wstęp wolny! 

Słowo „depresja” stało się „słowem-wytrychem” , beztrosko szafujemy tym terminem i każdy smutek nazywamy depresją, a jednocześnie potrafimy przegapić albo zbagatelizować symptomy prawdziwej choroby. Depresja jest chorobą całego człowieka, wielu jego funkcji i zdolności. Nieleczona bywa chorobą śmiertelną. Depresja dotyczy wszystkich grup ludzi. Jej objawy występują w różnym nasileniu, pojawiają się u osób w różnym wieku.

Jak rozpoznać, że bliska nam osoba lub nasz znajomy zmaga się z depresją? Czy przygnębiony przez cas dłuższy człowiek spełnia kryteria choroby? Czy każdy towarzyszący nam smutek jest podstawą do podjęcia leczenia i farmakologicznej terapii? Na te i inne pytania odpowie nam wybitny specjalista, prof. dr hab. n. med. Tadeusz Parnowski, kierownik II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Udostępnij wpis:

2 lutego 2016