WSTĘPNY RAPORT Z OGÓLNOPOLSKIEGO SPISU POWSZECHNEGO BARSZCZU SOSNOWSKIEGO I BARSZCZU OLBRZYMIEGO 2012

WSTĘPNY RAPORT Z OGÓLNOPOLSKIEGO SPISU POWSZECHNEGO BARSZCZU SOSNOWSKIEGO I BARSZCZU OLBRZYMIEGO 2012

Spis Powszechny Barszczu logoPracownia Stosowanej Ekologii Roślin w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie pod kierunkiem doc. dra Piotra Mędrzyckiego wraz z Fundacją „Palący Problem – HERACLEUM” przedstawiają Wstępny Raport z Ogólnopolskiego Spisu Powszechnego Barszczu Sosnowskiego i Barszczu Olbrzymiego 2012.

Wstępny Raport z Ogólnopolskiego Spisu Powszechnego Barszczu Sosnowskiego i Barszczu Olbrzymiego 2012 – POBIERZ

Akcja została uruchomiona w czerwcu br. Od tego czasu na stronie http://barszcz.edu.pl Internauci mogą zgłaszać miejsca występowania stanowisk tych niebezpiecznych dla zdrowia i środowiska roślin. Na przełomie sierpnia i września ruszyła wysyłka pism do instytucji, które zdaniem PSER WSEiZ powinny posiadać informacje o występowaniu barszczu na terenie objętym ich jurysdykcją oraz do gmin, co do których jednostka posiadała informacje o istnieniu, lub potencjalnym istnieniu barszczu na ich terenie. Akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Do PSER WSEiZ spłynęło mnóstwo cennych danych o lokalnym występowaniu kaukaskich barszczy w Polsce. Zbiór i doprecyzowanie informacji wciąż trwa, ale już teraz – w podziękowaniu wszystkim, którzy dotychczas wzięli w niej udział – organizatorzy podają wstępne informacje, czego dzięki niej udało się dowiedzieć.

Jeśli wiesz, gdzie rośnie barszcz Sosnowskiego lub barszcz olbrzymi koniecznie zgłoś się do nas!
Pracownia Stosowanej Ekologii Roślin
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
ul. Wawelska 14, 02-061 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
http://barszcz.edu.pl

Udostępnij wpis:

27 maja 2013