WSEIZ PODCZAS OBCHODÓW DNIA ZIEMI 2014

WSEIZ PODCZAS OBCHODÓW DNIA ZIEMI 2014

IMG 7342

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania wzięłą udział w Festynie z okazji Światowego Dnia Ziemi 2014. Festyn był częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”, dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Festyn finałowy odbył się 27 kwietnia 2014 r. w Warszawie w parku Pole Mokotowskie, w godzinach 10.00-18.00.

Uczelnia przygotowała dla najmłodszych konkurs i zabawę plastyczno-techniczną, nawiązującą swoją tematyką do problematyki związanej z ochroną klimatu – konkurs „Jak chronić klimat? Dobry klimat na zmianę nawyków domowych” oraz składanie, malowanie i kolorowanie własnoręcznie wykonanych zabawek z papieru, które mają przypominać dzieciom o segregacji odpadów, oszczędzaniu wody, ciepła i energii w domu.

Na licznie odwiedzanym przez rodziców z dziećmi stoisku WSEiZ można było zapoznać z ofertą edukacyjną uczelni, warunkami studiowania, jak również dowiedzieć się o perspektywach zatrudnienia absolwentów kończących studia w WSEiZ.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. Obecnie organizowane jest w 192 krajach świata – od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników.

Więcej:

http://www.dzienziemi.org.pl

Udostępnij wpis:

22 kwietnia 2014