WSEIZ PODCZAS OBCHODÓW DNIA ZIEMI 2013

WSEIZ PODCZAS OBCHODÓW DNIA ZIEMI 2013

IMG 0064
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania wzięła udział w Festynie z okazji Światowego Dnia Ziemi 2013. Festyn, który był częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady – proste zasady”, odbył się 28 kwietnia 2013 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie. Dla najmłodszych Uczelnia przygotowała konkurs i zabawę plastyczno-techniczną, nawiązującą swoją tematyką do problematyki związanej ze zbiórką zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – konkurs „Co zrobić z elektroodpadami?” oraz składanie, malowanie i kolorowanie własnoręcznie wykonanych z papieru Czapeczek Elektroodpowiedzialnych Ludków (czapek napoleońskich i rogatywek), które miały symbolizować osobę walczącą o racjonalną gospodarkę odpadami. Na uczestników konkursu czekały nagrody.

Mimo deszczu, wielu warszawiaków uczestniczyło w niedzielnym festynie. Na licznie odwiedzanym przez  rodziców z dziećmi stoisku WSEiZ można było zapoznać się również z ofertą edukacyjną uczelni, warunkami studiowania, jak również dowiedzieć się o perspektywach zatrudnienia absolwentów kończących studia w WSEiZ.

Podczas festynu odbyła się Wielka Zbiórka Elektrośmieci do Przetworzenia.
Każdy, kto tego dnia przyniósł wymienione poniżej odpady otrzymał w zamian rośliny doniczkowe lub sadzonki krzewów, wg następującego przelicznika:

•    1 duży sprzęt (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor) – 1 roślinka
•    3 średnie sprzęty (odkurzacz, komputer, drukarka, suszarka, żelazko, mikser, wiertarka itp.) – 1 roślinka
•    6 drobnych sprzętów (telefon kom., ładowarka, myszka itp.) – 1 roślinka
•    10 opakowań szklanych (słoiki, butelki) – 1 roślinka
•    10 opakowań z tworzywa (butelki po napojach, chemii gospodarczej) – 1 roślinka

Zbiórka odbyła się tradycyjnie na Stadionie RKS Skra.

Więcej informacji: www.dzienziemi.org.pl

Udostępnij wpis:

29 maja 2013