Wizyta francuskiego architekta w WSEiZ

Wizyta francuskiego architekta

28 października 2021 r., w murach WSEiZ gościliśmy Pana Martina Duplantiera, architekta z francuskiej pracowni architektonicznej Debarre Duplantiers Associes

Podczas spotkania, w którym uczestniczyły Władze Uczelni, a także nauczyciele akademiccy reprezentujący prowadzone na Wydziale Architektury kierunki studiów poruszone zostały tematy współpracy pomiędzy WSEiZ i Debarre Duplantiers Associes. Rozmowy dotyczyły m.in. podejmowania przez studentów praktyk i staży we francuskiej pracowni czy też przeprowadzenia wykładu otwartego dla studentów Wydziału. Pan Martin Duplantier zaprezentował także wybrane projekty zrealizowane przez Debarre Duplantiers Associes. Prace zespołu francuskich architektów zlokalizowane są niemal na wszystkich kontynentach i charakteryzują się kolektywnym podejściem do projektowania poprzez uwzględnienie adaptacji architektury, urbanistyki czy architektury krajobrazu do zagadnień neutralności klimatycznej i wykorzystania zielonej energii.

Mamy nadzieję, że Debarre Duplantiers Associes dołączy do grona współpracujących z Uczelnią pracowni i poszerzy możliwości studentów w zdobywaniu międzynarodowego doświadczenia w projektowaniu.

Udostępnij wpis:

20 listopada 2021