Wizyta nauczyciela akademickiego z uczelni partnerskiej w Armenii

Wizyta

W listopadzie 2021 roku, WSEiZ gościła nauczyciela akademickiego z uczelni partnerskiej w Armenii. Mobilność odbyła się w ramach Programu Erasmus+ i projektu „Mobilność edukacyjna na rzecz szkolnictwa wyższego pomiędzy krajami programu, a krajami partnerskimi KA107-2019” w dniach od 22 do 26 listopada, 2021 roku.

 

Pani Nona Shiroyan, wykładowca Narodowego Uniwersytetu Architektury i Budownictwa w Armenii (National University of Architecture and Construction of Armenia (NUACA)) prowadziła zajęcia dydaktyczne dla studentów pierwszego stopnia na kierunku wzornictwo. Zajęcia obejmowały część kursu „Conceptual Design”, który Pani Nona prowadzi w Armenii używając innowacyjnych metod i technik nauczania. W wykładach uczestniczyli również wykładowcy WSEiZ – mgr sztuki Jan Diehl-Michałowski oraz prof. dr hab. sztuk plastycznych Piotr Leonard Jaworowski. Dzięki temu, zarówno studenci jak i nauczyciele akademiccy WSEiZ mogli poznać metody nauczania stosowane przez wykładowcę z zagranicy.

 

Podczas pobytu na WSEiZ Pani Nona Shiroyan spotkała się również z Prodziekanem ds. jakości i rozwoju Wydziału Architektury dr inż. Bogdanem Gorczycą, prof. WSEiZ oraz przedstawicielami kadry dydaktycznej Wydziału Architektury, dr Rochem Forowiczem oraz mgr sztuki Janem Diehl-Michałowskim. Na spotkaniu omówiono możliwości rozszerzenia dotychczasowej współpracy między obiema uczelniami. W planach jest między innymi wspólne zorganizowanie szkoły letniej, webinariów, a także współpraca w projekcie Jean Monnet.

 

Udostępnij wpis:

21 grudnia 2021