Wizyta na Uniwersytecie Technicznym w Gandży

Wizyta na Uniwersytecie Technicznym w Gandży

W dniach od 29 listopada do 3 grudnia 2021 roku Koordynator Erasmus+ Pani mgr inż. Karolina Urban oraz pracownik Dziekanatu Inżynierii i Zarządzania Pani mgr Ievgenia Mashukova wzięły udział w mobilności szkoleniowej w ramach Programu Erasmus+ na Uniwersytecie Technicznym w Gandży (Azerbaijan Technological University, UTECA). Była to kolejna wizyta pracowników WSEiZ w ciągu trzyletniej współpracy z partnerem w Azerbejdżanie.

Podczas pobytu w Gandży pracownicy WSEiZ spotkali się z Rektorem Uczelni prof. Shamil Akif Suleymanov, Prorektorem ds. nauki i innowacji prof. Yashar Omarov, Kierownikiem biura akademickiego Babak Hasanov, Kierownikiem działu sprzętu i obsługi technicznej Baylar Mirzayev oraz pracownikami Biura Współpracy Międzynarodowej: Ulviyya Mammadova, Ilaha Gurbanova i Ismayil Hasanzade.

W trakcie spotkań podsumowano dotychczasową współpracę pomiędzy obiema uczelniami, a także rozmawiano o sprawach bieżących i planach na przyszłość. Spotkania te przyczyniły się również do nawiązania nowych kontaktów zawodowych, wzmocnienia relacji między pracownikami obu uczelni partnerskich, a także do poznania i lepszego zrozumienia kultur i zwyczajów obu narodów.

W trakcie wizyty na UTECA pracownicy WSEiZ mieli również możliwość spotkać się z kadrą nauczycielską i przedstawić informacje o Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, zobaczyć laboratorium, w którym studenci UTECA produkują lokalne wina, a także zwiedzić najciekawsze miejsca i zabytki Gandży podczas wycieczki z pracownikami Biura Współpracy Międzynarodowej. Między innymi odwiedziły Mauzoleum poety Nizamiego Ganjavi, park miejski Heydar Aliyev oraz charakterystyczny dom z butelek. Podczas pobytu w Azerbejdżanie nie zabrakło również zwiedzania Baku i jego imponującej architektury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pobytu w Azerbejdżanie.

Udostępnij wpis:

23 grudnia 2021