WERNISAŻ WYSTAWY PT. „ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ - WSPÓŁCZESNY WARSZTAT ARCHITEKTA” POŁĄCZONY Z WYKŁADEM OTWARTYM MARTINA HYAMS’A PT. „GLOBAL ARCHITECTURE FROM CENTRAL EUROPE” W WSEIZ

WERNISAŻ WYSTAWY PT. „ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ - WSPÓŁCZESNY WARSZTAT ARCHITEKTA” POŁĄCZONY Z WYKŁADEM OTWARTYM MARTINA HYAMS’A PT. „GLOBAL ARCHITECTURE FROM CENTRAL EUROPE” W WSEIZ

IMG 7198 W dniu 19.06.2013 r. w Galerii Wydziału Architektury WSEiZ mieszczącej się w budynku Uczelni przy ul Rejtana 16 odbył się wernisaż interdyscyplinarnej wystawy prac semestralnych studentów WSEiZ z kierunków Architektura i Architektura Wnętrz pt. „ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ – WSPÓŁCZESNY WARSZTAT ARCHITEKTA”. Wernisażowi towarzyszył wykład otwarty pt. „Global Architecture from Central Europe”, który wygłosił Pan Martin Hyams – Design Director AEDAS Architects jednej z najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych na świecie. Organizatorami wydarzenia były Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania oraz Koło Naukowe DES/e/ARCH Architektura & Nowe Media. Wystawa potrwa do 26.06.2013 r.  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Mamy wielką przyjemność przedstawić Państwu projekty semestralne studentów WSEIZ prezentowane w technologii rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality).

Na wystawie można obejrzeć m.in. na swoim tablecie lub smartfonie projekty studentów w rozszerzonej rzeczywistości. Przy projektach znajdują się QR kody, za pomocą których pobiera się darmową aplikację UrbaSee Project. Projekt można obejrzeć po skierowaniu strumienia kamery video swojego tabletu lub smartfonu na marker znajdujący się na stoliku.

Zapraszamy do wizyty w świecie, gdzie dzięki najnowszemu oprogramowaniu UrbaSee stajemy oko w oko z budynkiem, który zaledwie kilka dni wcześniej był tylko projektem, zbiorem rysunków i schematów, ideą w głowie swego twórcy.

Za tą śmiałą inicjatywą stoją studenci trzeciego roku Architektury, członkowie Koła Naukowego DES/e/ARCH Architektura & Nowe Media oraz jego opiekunowie, architekci Piotr Gastman i Joanna Wachowicz.

Wystawa została zrealizowana wspólnie za studentami kierunku Architektura Wnętrz, a wirtualna architektura prezentowana będzie na całkowicie rzeczywistych prototypach mebli, które powstały w Pracowni Projektowania Mebla WSEiZ pod okiem mgr. sztuki Krzysztofa Łyżynia. Meble były wcześniej prezentowane w ramach wystawy „Sztuka Architektury Mebla – Stolik”, która odbyła się na przełomie maja i czerwca 2013 r. w Galerii Wydziału Architektury WSEiZ.

Wernisażowi wystawy towarzyszył wykład pt. „Global Architecture from Central Europe”, Pana Martina Hyams’a – Design Director’a AEDAS Architects jednej z najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych na świecie, którego w imieniu WSEiZ zaprosił architekt Karol Szparkowski.

PLAKAT WYKŁAD – POBIERZ

PLAKAT WYSTAWY – POBIERZ

Martin Hyams (Design Director, pracownia AEDAS Architects), architekt z międzynarodowym doświadczeniem, współpracował m.in. z Normanem Fosterem oraz wieloma renomowanymi pracowniami na świecie – WIĘCEJ

AEDAS Architects – czwarta pracownia architektoniczna na świecie, mająca swoje biura w Nowym Yorku, Hong-Kongu i Londynie – WIĘCEJ

PATRONAT MEDIALNY
KolorLOGOczarne

Udostępnij wpis:

1 lipca 2013