Wernisaż wystawy PERSPEKTYWY w Galerii Apteka Sztuki

Wernisaż
Szanowni Państwo,

6 czerwca odbył się wernisaż wystawy malarskiej Agnieszki Leszczyńskiej i Doroty Zych-Charaziak pt. PERSPEKTYWY w Galerii Apteka Sztuki. Kuratorem i koordynatorem wystawy jest Krzysztof Pułtorak.

Podczas wydarzenia, dr Janusz Mrowiec, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, będącej współorganizatorem wystawy, wyraził swoje uznanie dla artystek słowami:

„Gratuluję pani Dorocie Zych-Charaziak i pani Agnieszce Leszczyńskiej. Czuję się wyróżniony, mogąc pracować w szkole, w której nauczyciele akademiccy mają taki dorobek. Cieszę się, że możemy Panie wspierać”. Słowa te podkreśliły, że sztuka obu artystek jest świadectwem ich talentu i powodem do dumy dla uczelni.

Wernisaż zgromadził licznych gości, wśród których znaleźli się znakomici przedstawiciele świata sztuki, w tym mistrz Józef Wilkoń, którego obecność była dla nas szczególnym zaszczytem.

Wystawa „PERSPEKTYWY” przedstawia cykle prac Doroty Zych-Charaziak i Agnieszki Leszczyńskiej inspirowane miastem. Te industrialne pejzaże ukazują miasto z różnych perspektyw – raz bezpośrednio z ulicy, innym razem przez okna wnętrz biurowców, kawiarni czy domów. Prace te często przedstawiają anonimowy tłum, ale zdarzają się również sceny z pojedynczymi, wręcz osamotnionymi postaciami.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i zanurzenia się w wyjątkowy świat miejskich pejzaży stworzonych przez utalentowane artystki. Wystawa otwarta: 7–22 czerwca 2024, wstęp wolny.

Zdjęcia Galeria Apteka Sztuki i WSEiZ

Udostępnij wpis:

11 czerwca 2024