UROCZYSTE OTWARCIE WYSTAWY INEZ KRUPIŃSKIEJ

UROCZYSTE OTWARCIE WYSTAWY INEZ KRUPIŃSKIEJ

IMG 7342

W Galerii WSEiZ trwa właśnie wystawa artystki Inez Krupińskiej pt. Wariacje Kosmiczne. Ekspozycja jest dostępna do zwiedzania od 21 października do 10 listopada. Na wystawie można obejrzeć meble, lustra, obrazy przestrzenne, obrazy akrylowe oraz niezwykłe obrazy metalowe. Eskpozycja obejmuje ponad 70 obiektów, które podzielone na strefy pokazują szeroki zakres zainteresowań artystki w różnych etapach jej twórczości.

Inez Krupińska to absolwentka warszawskiej ASP. Z wyróżnieniem ukończyła studia na Wydziale Grafiki. Dyplom obroniła w Pracowni Ilustracji Książkowej prof. Janusza Stannego. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in. Ministra Kultury i Sztuki na Ogólnopolskiej Wystawie Prac Dyplomowych Studentów Uczelni Plastycznych, I-ej nagrody w Konkursie  Arte-Dea „Angel”, nagrody za spektakl „Tygryski” przyznana przez ASSISTEJ. W dorobku posiada szereg wystaw indywidualnych, do których sama projektuje ekspozycje i scenografie.

Tworzy: obrazy, ilustracje, grafiki, meble, rzeźby, lalki, tkaniny, kostiumy, scenografie teatralne. Jest założycielką i członkinią stowarzyszenia Polska Lalka Artystyczne oraz członkinią ZPAP. Jej bogaty dorobek oraz różnorodność technik, w których pracuje ukazują artystkę posiadającą niezwykłą wrażliwość artystyczną, kunszt oraz warsztat plastyczny.

21 października odbył się wernisaż wystawy, który zgromadził spore grono zainteresowanych dziełami Artystki.

Udostępnij wpis:

27 października 2017