Odbył się wykład - „Warunki udanego startu w branży projektowej''

Projekt od A do Z – Porady Praktyków
5 grudnia 2022 r. miał miejsce pierwszy wykład w drugiej edycji projektu „od A do Z – porady praktyków”.

Tym razem w roli wykładowcy wystąpił Pan inż. Cezary Borkowski, absolwent kierunku Budownictwo, który studia w WSEiZ ukończył w 2011 roku.

Tematem wykładu było omówienie warunków udanego startu w branży projektowej. Prelegent z perspektywy własnych doświadczeń zawodowych opowiadał o tym, jak zrobić pierwszy krok w branży, gdzie szukać zleceń oraz jakie formy współpracy będą najkorzystniejsze dla zawodu projektanta. Poruszona została również istotna kwestia wynagrodzenia zawieranego przy różnych typach umów. Podczas wystąpienia studenci dowiedzieli się także jak skutecznie zrealizować proces projektowy, uwzględniając etapy związane z przygotowaniem moodboardu, wizualizacji, dokumentacji i kosztorysu, kończąc na wykonaniu zlecenia.

Swoją przygodę z branżą projektową Pan Cezary Borkowski rozpoczynał jako inżynier w budownictwie wielorodzinnym. Kolejnym etapem kariery była własna działalność, w której zajmował się realizacją projektów przygotowanych przez pracownie architektury wnętrz. Dało to początek obecnie wykonywanej roli koordynatora prac dla biur projektowych. Dlatego też podczas wykładu nasz Gość odpowiadał na pytanie czy inżynier budownictwa potrafi odnaleźć się w realizacji projektów wnętrz.

W imieniu Władz Uczelni bardzo dziękujemy za wizytę oraz praktyczne wskazówki jak radzić sonie w branży projektowej.

Udostępnij wpis:

13 lutego 2023