WARTOŚCI W ARCHITEKTURZE

WARTOŚCI W ARCHITEKTURZE

IMG 7342

Szanowni Państwo,
w imieniu Organizatora, zapraszamy na spotkania z wybitnymi twórcami polskiej architektury. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 marca o godzinie 11.00 pod tytułem „Nasz przyjaciel demiurg”.

Miesięcznik Architektura – murator wraz z serwisem architektura.murator.pl rozpoczynają cykl spotkań online z wybitnymi twórcami polskiej architektury. Dyskusje z architektami o tym, co w architekturze najcenniejsze, pod wspólnym tytułem „Wartości w architekturze”, prowadzone będą przez uznane autorytety – kuratorów, dziennikarzy, aktywistów i ukażą wyzwania współczesnej architektury na tle ostatnich kilkudziesięciu lat.

Tematyka spotkania:
– Kim jest architekt? Zawodowe wyzwania. Pokoleniowe i własne.
– Marzenia a realia. Rola doświadczenia. Wzorce. Ograniczenia a wyzwania. Jak upływ czasu wpływa na poglądy i cele architekta.
– Co jest miarą sukcesu.

Dzięki uprzejmości APA Wojchechowski Architekci, pierwsze spotkanie odbędzie się w siedzibie firmy APA przy ul. Kamionkowskiej 32 w Warszawie. Całość będzie transmitowana online na stronie wartosci.architektura.muratorplus.pl.

Uczestnicy pierwszego spotkania:
Prowadząca:
Ewa P. Porębska – Krytyczka architektury, kuratorka, ekspertka i jurorka licznych konkursów architektonicznych polskich i zagranicznych. Redaktor naczelna miesięcznika Architektura – murator.

Goście:
Robert Konieczny – Jeden z najbardziej znanych na forum międzynarodowym polskich architektów. Założyciel pracowni KWK Promes, od 2019 roku członek francuskiej Académie d’architecture.
Dorota Sibińska – Promotorka architektury odpowiedzialnej społecznie. Od 2004 roku prowadzi wraz z Martą Nowosielską i Filipem Domaszczyńskim własną pracownię projektową XYstudio, specjalizującą się w projektowaniu obiektów przeznaczonych dla najmłodszych.
Szymon Wojciechowski – Prezes Zarządu APA Wojciechowski Sp. z o.o., architekt, w którego pracowni większość nowych projektów zdobywa certyfikat LEED lub BREEAM i odwołuje się do świadomości ekologicznej oraz idei zrównoważonego rozwoju.

Dostęp do transmisji jest bezpłatny. Więcej informacji na temat cyklu spotkań „Wartości w architekturze” oraz zapisy na stronie wartosci.architektura.muratorplus.pl.

Udostępnij wpis:

10 marca 2021