"SPOTKANIA Z KLIMATEM"

"SPOTKANIA Z KLIMATEM"

IMG 7342

Urząd m.st. Warszawy wraz z Fundacją Sendzimira organizuje bezpłatne warsztaty nt. ogrodów deszczowych funkcjonujących w dzielnicach, promując rozwiązania Nature based solutions (NBS). Serdecznie zapraszamy studentów WSEiZ (szczególnie Architektury Krajobrazu i Ochrony Środowiska) do udziału w warsztatach.

Jak powstrzymać zmiany klimatu w mieście? Czym są ogrody deszczowe i czy warto zakładać ogródki społecznościowe? Odpowiedzi na pytania poznają uczestnicy warsztatów „Spotkania z klimatem”. Uczestników czekają rozmowy o ochronie środowiska, praktyczne porady oraz wspólne sadzenie roślin.

Zmiany klimatu w polskich miastach powoli stają się codziennością – fale upałów, ulewne deszcze czy susze to tylko kilka negatywnych skutków, które z czasem mogą się nasilić. Jak im zapobiegać? O tym będą dyskutować uczestnicy „Spotkań z klimatem”. Na trzygodzinnych warsztatach poznają możliwości gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej, taktyki zmniejszania efektu wysp ciepła oraz metody ograniczenia hałasu. Prowadzący powiedzą, jak stworzyć ogródek społecznościowy, w którym sąsiedzi wspólnie sadzą i pielęgnują jadalne rośliny oraz zioła. Eksperci przedstawią też pomysły na aranżację zielonych dachów bądź ścian budynków oraz podstawy funkcjonowania ogrodów deszczowych. W drugiej części spotkania uczestnicy wspólnie posadzą rośliny oczyszczające deszczówkę m.in. z metali ciężkich. Organizatorzy zapewniają narzędzia ogrodnicze i poczęstunek. Na warsztaty warto wziąć strój do prac w ogrodzie, odpowiedni do warunków pogodowych.

Harmonogram najbliższych spotkań:

– niedziela, 26 maja, godz. 11.00-14.00 – Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Siennicka 40 (Praga-Południe),

– wtorek, 28 maja  godz. 17:00-20:00 – teren Szkoły Podstawowej nr 209, ul. Reymonta 29 (Bielany)

– piątek, 31 maja, godz. 17.00-20.00 – Szkoła Podstawowa nr 312, ul. Umińskiego 1 (Praga-Południe),

– sobota, 1 czerwca, godz. 17.00-20.00 – Szkoła Podstawowa nr 97 przy ul. Spiskiej 1 i podwórko przy ul. Białobrzeskiej 66b (Ochota).

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ (link).

 

Udostępnij wpis:

24 maja 2019