STUDENCI WSEiZ NA WARSZTATACH MALARSKO-PROJEKTOWYCH W KOZŁÓWCE

STUDENCI WSEiZ NA WARSZTATACH MALARSKO-PROJEKTOWYCH W KOZŁÓWCE

IMG 7342

Współpraca Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zapoczątkowana została przez prof. zw. dr hab. Andrzeja Bissenika, który w dniach 25–27 listopada ub.r.
zorganizował warsztaty malarsko-projektowe dla studentów pierwszego roku Architektury Wnętrz w WSEiZ.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyjazdu, który przygotowała jedna z jego uczestniczek pani Anna Niemiec.

W środę wieczorem, 25 listopada 2015r. dojechaliśmy do Kozłówki. Część z nas dostała zakwaterowanie w pokojach gościnnych muzeum, część w urokliwym gospodarstwie agroturystycznym „Rządcówka”, oddalonym o 300 metrów od muzeum.

Intensywna praca zaczęła się dopiero następnego dnia rano. Dzień rozpoczął się zwiedzaniem Pałacu Zamoyskich, w którym oprowadzeni przez przewodnika mogliśmy poznać historię rodu, pałacu, a także dowiedzieć się wielu istotnych informacji na temat zgromadzonych tam mebli, dekoracji i poznać nowe dla nas techniki zdobień. Podczas oglądania budynku mieliśmy za zadanie robić szkice z każdego pomieszczenia. Następnie zostały nam udostępnione sale wystawowe, w których prowadzone były zajęcia z malarstwa.
Przebywanie w miejscu niedostępnym dla zwiedzających i możliwość studiowania poszczególnych obiektów i ich rysowania, była dla nas niezwykle wartościowym przeżyciem.
Wieczorem pan prof. Andrzej Bissenik przygotował nam wykład i pokaz prac znakomitych artystów.

W piątek odbyły się zajęcia z podstaw projektowania, na których opracowywaliśmy temat „Kubik – Transformer”.
Praca w nowym, odmiennym miejscu była niezwykle owocna. Pozwoliło nam to na nowo spojrzeć na niektóre aspekty projektowania, a bliższe poznanie grupy ułatwiło pracę.
W godzinach popołudniowych udaliśmy się do Muzeum Socrealizmu.

Wyjazd był niezwykle owocny dla nas nie tylko pod względem edukacyjnym. Zdobyliśmy
nieprzecenione wrażenia estetyczne, uwrażliwiliśmy się na historię, a także mogliśmy
bliżej się poznać. Bardzo dziękujemy panu profesorowi Andrzejowi Bissenikowi oraz władzom naszej Uczelni za zorganizowanie tak pouczającego wyjazdu.

Udostępnij wpis:

26 stycznia 2016